Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Diyanet'ten 15 Temmuz'a özel internet sitesi yayında

DİYANET HABER- Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi karşısında milli iradeye sahip çıkan Diyanet İşleri Başkanlığı Türk milletinin direnişini anlatan internet sitesi hazırlandı.

Diyanet'ten 15 Temmuz'a özel internet sitesi yayında
  • 12 Temmuz 2017, Çarşamba 0:31

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr

Diyanet’ten 15 Temmuz’a özel web sitesi…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 15 Temmuz için özel bir web sitesi hazırladı. ‘Salâların Şahitlik Ettiği Şanlı Direniş’ başlıklı sitede, 15 Temmuz’u hatırlatan videolar ve çeşitli görseller yer alıyor. İslam dünyasından Türkiye’ye ve Diyanet İşleri Başkanlığına verdikleri taziye mesajlarının da yer aldığı sitede, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Dini İstismar Hareketi FETÖ/PDY' Raporu, 15 Temmuz Belgeseli, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in o gece din görevlilerine yönelik çağrısı, şehitlere dua ve o geceye dair fotoğraflar yer alıyor.

https://15temmuz.diyanet.gov.tr

Sitede yayınlanan Prof. Dr. Mehmet Görmez'in İlk Çağrı Yazısı:

Din gönüllüsü kardeşim

Bugün milletimizin hukukunu korumak için üzerimize düşeni yapmak en büyük vecibedir. Ülkenin ve milletin birliğinin, huzur ve refahının ayaklar altına alınması, milli iradenin cebir ve şiddetle çiğnenmesi asla kabul edilemez.

Milletimizin manevi rehberleri olarak her türlü kanun ve hukuk dışı girişimlere karşı milletimizle beraberiz. Hepinizi özgürlüğün simgeleri olan minarelerimizden halkımıza bu büyük ihanete şiddete başvurmadan karşı koymaya davet ediyorum.

Bu gece minarelerin ışığı yanacak, salalar verilerek milletimiz hukukuna sahip çıkmaya davet edilecektir.

Prof. Dr. Mehmet Görmez 
Diyanet İşleri Başkanı

07.08.2016 Günü Milyonlarca el, şehitler ve gaziler için duaya kalktı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde şehitler ve gaziler için dua etti.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katıldı.

Yenikapı'daki mitingte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti sunuldu. Hafızlar, günün anlam ve önemine ilişkin surelerden ayetler okudu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Sokaklara çıkın" çağrısı yapmasından bu yana ülke genelinde tutulan demokrasi nöbetlerinin finali niteliğindeki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde yaptığı dua şöyle:

Ey bizleri var eden, rahmetiyle bütün kainatı kuşatan Yüce Rabbimiz! Bu muhteşem birlik tablosuna rahmet eyle. Bu muhteşem birlik şölenine rahmetinle tecelli eyle.

Allahım! Bugün milletçe, Yenikapı'da 81 ilimizin bütün meydanlarında, bütün renklerimizle, bütün tonlarımızla, bütün farklılıklarımızla huzuruna geldik,  ellerimizi tek gaye için açtık, duamızı, niyazımızı kabul eyle Allahım!

Allahım! Bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne kadar aziz milletimizi nice felaketlerden, nice ihanetlerden korudun, 15 Temmuz gecesinde milletimizi bir ihanetten, bir işgali hareketinden kurtardığın için sana hamd ediyoruz. Hamdimizi, şükrümüzü, senamızı kabul eyle Allahım!

Allahım! Millet olarak huzurundayız, 15 Temmuz gecesinde canlarını milletin hukuku için siper eden, dillerinde tekbir, kulaklarında sala sesi olan, tanklara meydan okuyarak, canlarını aziz milletimize siper eden aziz şehitlerimizi rahmetinle gark eyle Allahım!

Aziz şehitlerimizi, Bedir ve Uhud şehitleri ile Malazgirt, Çanakkale şehitleri ile Kurtuluş Savaşımızın şehitleri ile Sakarya şehitleri ile birlikte haşr olmayı nasip eyle Allahım!

Allahım! Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı ailelerine, annelerimize, babalarımıza, kardeşlerimize, eşlerine ve aziz milletimize sabır ve metanet ihsan eyle Yarabbi!

Allahım! Aldıkları yaraları vücutlarında bir İstiklal Madalyası gibi taşıyan bütün gazilerimize, bütün yaralılarımıza acil şifalar ihsan eyle Allahım!

Allahım! Hürriyet ve istiklaline aşık olan bu aziz milleti, bir nefes hürriyetsiz, bir saniye istiklalsiz bırakma Allahım!

Allahım! İmanına, ezanına, bayrağına, vatanına, Kur’anına sevdalı olan bu aziz milleti, ezansız,vatansız, bayraksız bırakma Allahım!

Allahım! Milletimize bu ihaneti reva görenleri affetme. Sureti Hak’tan görünerek bizim güzel duygularımızı çalan, bizim hayır duygularımızı istismar eden, bizim zekatlarımızı çalan, sadakalarınızı el koyan, evlatlarımızı alan, evlatlarımızı çalan bu ihanet şebekesine fırsat verme Allahım!

Allahım! Halkımız, ordumuza “Peygamber Ocağı” adını verir. Halkımızın Peygamber Ocağı dediği ordumuzu ismini Hz. Muhammed Mustafa’dan (sas) alan, Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi, her türlü dahili ve harici fitne ve fesattan sen muhafaza eyle Allahım!

Allahım! Asya'dan Afrika'ya, Gazze'den Bosna'ya dünyanın muhtelif yerlerinde 15 Temmuz gecesinden şu ana kadar milletimiz için gözyaşı döken, milletimizin istiklal ve istikbali için dua ve niyazda bulunan mazlumların hürmetine milletimizi her türlü kötülükten muhafaza eyle Allahım!

Allahım! Tarih boyunca mazlumun yanında yer alan bu aziz milleti, zalimlere yem eyleme Ya Rab!

Zalimlerin, münafıkların şerrinden, kötülüklerinden  sen muhafaza eyle Allahım!

Allahım! Yenikapı'daki bu varlığımızı, şehirlerimizin bütün meydanlarındaki kıyamımızı sen bir milat eyle Allahım!

Birlik miladı olsun Allahım! Yenikapı'da yeni kapıları aç milletimize Ya Rab!

Hayır kapılarımız, iyilik kapılarımız, barış kapılarımız, adalet kapılarımız hep açık olsun Ya Rabbi!

Allahım! Milletimizin fertleri arasına kin, öfke ve nefret koyma Ya Rab!

Şu andan itibaren kıyamet sabahına kadar, bu cennet vatan üzerinde kalplerimizi birbirine kenetle Ya Rab!

Kardeşlik hukukuna riayet edenlerden eyle Ya Rab!

Birbirimizin hukukunu, birbirimizin saygısını kendi saygımız, kendi hukukumuz kabul eyle Ya Rab!

Allahım! Bu fitne ve fesatlarla mücadele etmede milletimize güç ve kuvvet ver Allahım!

Zalimlerin zulmüne rağmen bizi adaletten ayırma Ya Rab!

Zalimlerin zulmüne rağmen millet olarak bizi haktan ve adaletten ayırma Ya Rab!

Kin, öfke ve intikamla hareket etmeyi milletimize nasip etme Ya Rab!

Fakat bu millete, bu ihaneti reva görenleri kahrı perişan eyle Ya Rab!

Bu millete bu ihaneti, bu işgali, bu katliamları reva görenleri sen kahrı perişan eyle Ya Rab!

Kötülerin kötülüklerini rağmen bizi iyilikten ayırma Ya Rab!

Kötülerin kötülüklerine rağmen biz iyilikten ve ihsandan ayırma Ya Rab!

Milletimizin idarecilerini, bu topraklarda ebediyete kadar milletimizin istiklal ve istikbali için çalışmalarında muvaffak eyle Ya Rab! Amin.

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

Haber Videosu


Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık