Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Diyanet'ten Bütün Müftülüklere ve Personele Talimat

Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik yayımladığı genelgede "Milli Ürün" kullanılması talimatını verdi

Diyanet'ten Bütün Müftülüklere ve Personele Talimat
  • 17 Ağustos 2018, Cuma 18:22

Diyanet İşleri Başkanlığı bir dizi tasarruf tedbirini içeren yeni bir genelge yayımladı.

Başkanlığın merkez birimlerine ve taşra teşkilatına gönderilen genelgede, lüks ve israftan kaçınılması vurgulandı, personel"Milli Ürün" kullanılması talimatı verildi.

Genelgede, ülkemize yönelik yürütülen ekonomik saldırılara dikkat çekilerek, yapılacak iş ve işlemlerde, kamu kaynaklarının her türlü lüks ve israftan kaçınılacak şekilde kullanılması, baskı, tanıtım, tebrik, davetiye, reklam gibi işlemler için elektronik iletişim ortamlarının daha yoğun kullanılması istendi.

Resmi ve diğer hizmet araçlarının zorunlu olmadıkça iller arası yolculuklarda kullanılmaması belirtilen genelgede, hizmet binalarının tefrişatında ve bu binaların elektrik, su, ısıtma ve soğutma ihtiyacının karşılanmasında tasarrufa riayet edilmesi istendi.

Genelgeyle ayrıca bilimsel niteliği olmayan, Başkanlığın hizmetlerine katkı sağlamayan, rutin çalışmalar ve personeli tanıtıcı nitelikte kitap, dergi, bülten ve benzeri yayınların basım ve yayımının yapılmasının da önüne geçilecek.

İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Genelgesi

Son dönemlerde milli birlik ve bütünlüğümüzü sarsmak ve milletimizi zor durumda bırakmak amacıyla ülkemize yönelik yürütülen ekonomik saldırılar karşısında istiklal ve istikbalimiz için milletçe büyük bir mücadele verdiğimiz malumdur.

Bu süreçte; ülkemiz ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamak ve ülkemize yönelik saldırılara karşı durmak adına, milletimizin her bir ferdine ve ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.

Milletimizin milli ve manevi birlik ve bütünlüğünün sağlanmasını en önemli görev olarak addeden Diyanet İşleri Başkanlığımız, 14/08/2018 tarihli basın açıklamasıyla, Başkanlığın bütün görevlilerinin ve mensuplarının milli paramızı kullanmak, lüks ve israftan kaçınmak ve milli ürünleri tercih etmek suretiyle manevi konularda olduğu gibi maddi konularda da her türlü fedakârlık ve sorumluluğu üstleneceğini ve milletimize bu konularda rehberlik etmeye devam edeceğini vurgulamıştır.

Bu doğrultuda, aşağıdaki hususlarda bütün birimlerimizin ve personelimizin gerekli dikkat ve özeni göstermeleri önem arz etmektedir. Buna göre;

. Merkez ve taşra teşkilatı birimlerimizce yürütülen iş ve işlemlerde, kamu kaynaklarının her türlü lüks ve israftan kaçınılacak şekilde kullanılması,

. Her türlü mal ve hizmet alımları ile yapım işinde milli ürünlerin tercih edilmesi,

. Baskı, tanıtım, tebrik, davetiye, reklam vb. işlemler için basılı kağıt kullanımı ve posta gönderimi yoluna gidilmemesi, bunun yerine elektronik iletişim ortamlarının değerlendirilmesi,

. Bedeli hangi kaynaktan karşılanırsa karşılansın, bilimsel niteliği olmayan ve hizmetlere katkı sağlamayan, rutin çalışmaları ve personeli tanıtıcı nitelikte kitap, dergi, bülten ve benzeri yayınların basım ve yayımının yapılmaması,

. Resmi araçlar ve diğer hizmet araçlarının zorunlu olmadıkça iller arası yolculuklarda kullanılmaması,

. Hizmet binalarının tefrişatında ve bu binaların elektrik, su, ısıtma ve soğutma ihtiyacının karşılanmasında tasarrufa riayet edilmesi,

. Mezkûr hususların takibinin merkez ve taşra teşkilatımızın yetkili birim amirlerince bizzat yürütülmesi, Hususlarında bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

Prof. Dr. Huriye MARTI

Diyanet İşleri Başkanı v.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 1 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


İbrahim Kınık İbrahim Kınık 08.09.2018

47 AD699

yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık