Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Diyanet'ten Gençlere Yönelik Umre Ödüllü Yarışma

Diyanet Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14:00’ da Türkiye geneli il merkezlerinde icra edilecektir.

Diyanet'ten Gençlere Yönelik Umre Ödüllü Yarışma
  • 29 Ağustos 2018, Çarşamba 22:12

“Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14:00’ da il merkezlerinde icra edilecektir.

Yarışmaya örgün veya açık öğretime devam eden 17-28 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri katılabilecektir. Son başvuru tarihi 19 Kasım 2018 olarak belirlenmiştir. Başvurular yarisma.diyanet.gov.tr adreslerinden bireysel olarak internet yoluyla gerçekleştirilecektir. Yarışmaya ilişkin tüm duyurular  bu internet sitesi (yarisma.diyanet.gov.tr) üzerinden ilan edilecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Yarışma neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenci Başkanlığımızca umre ödülü ile ödüllendirilecektir. Müftülükler imkânları nispetinde dereceye giren diğer öğrencileri ödüllendireceklerdir.

Yarışmacıların sorumlu oldukları eserler şunlardır:

a) Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Prof. Dr. İbrahim Sarıçam, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, 
b) Sorularla İslam, Komisyon, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, 
c) Hayatın Tekrarı Yok, Dr. Ülfet Görgülü, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları. 

Yarışmacılar http://yayinsatis.diyanet.gov.tr/ adresinden yahut Müftülük yayın satış bürolarından söz konusu kitaplara indirimli ulaşabileceklerdir.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Din Hizmetleri Genel Müdürü V. Dr. Neşet BODUR imzasıyla İl Müftülüklerine Gönderilen Yazı; 

Üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlidi Nebi Haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve Başkanlığımızın gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 2018 yılı Mevlidi Nebi etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde “Mevlidi Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması” düzenlenmesi planlanmaktadır.
Söz konusu yarışma ile ilgili olarak ek bilgi notunda belirtilen konulara gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

1- “Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14:00’ da il merkezlerinde icra edilecektir.
2- Yarışmaya örgün veya açık öğretime devam eden 17-28 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri katılabilecektir. Son başvuru tarihi 19 Kasım 2018 olarak belirlenmiştir. Başvurular mevlidinebi.diyanet.gov.tr ile yarisma.diyanet.gov.tr adreslerinden bireysel olarak internet yoluyla gerçekleştirilecektir. Yarışmaya ilişkin tüm duyurular ile yarışma giriş belgesi söz konusu internet sitesi üzerinden ilan edilecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
3- Yarışma ile gençlerin bilgi seviyelerini ölçmekten ziyade yarışma vesilesi ile onlarla iletişim kurma, Başkanlık çalışmaları ile tanıştırma hedeflenmektedir. Bundan dolayı yarışmanın her aşamasında gençlik koordinatörleri, KYK yurtlarında görevli manevi rehberler ile Başkanlık gençlik çalışmalarında görev alan diğer personel aktif olarak görev alacaklardır.
4- Yarışma neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenci Başkanlığımızca umre ödülü ile ödüllendirilecektir. Müftülükler imkânları nispetinde dereceye giren diğer öğrencileri
ödüllendireceklerdir.
5- Yarışmacılar Başkanlığımız yayınlarından aşağıda bilgileri verilen üç eserden sorumlu olacaklardır: 

  • a) Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Prof. Dr. İbrahim Sarıçam, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Sayfa Sayısı: 518
  • b) Sorularla İslam, Komisyon, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Sayfa Sayısı: 208
  • c) Hayatın Tekrarı Yok, Dr. Ülfet Görgülü, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Sayfa Sayısı: 411

6- Yarışmacılar http://yayinsatis.diyanet.gov.tr/ adresinden yahut Müftülük yayın satış bürolarından söz konusu kitaplara indirimli ulaşabileceklerdir.
7- Yarışma soruları Başkanlıkça oluşturulacak bir komisyon tarafından hazırlanacak, başvuruda bulunan aday sayısınca her bir sınav merkezi için ayrı ayrı bastırılan sınav kitapçıkları ve cevap kâğıtları mühürlüpaketler içerisinde özel kurye aracılığı ile illere gönderilecektir. Yarışma günü, Mühürlü paketlerin salon görevlileri ve yarışmacılar huzurunda açılması temin edilecektir.
8- Müftülükler illerinden yapılan başvurulara ait bilgileri sistem üzerinden takip edebileceklerdir.
9- Müftülükler, illerine ait mevcut başvuru sayılarını göz önünde bulundurarak ihtiyacı karşılayacak şekilde sınav merkezi planlamaları yapacaklardır. Sınav merkezi için varsa Başkanlığımıza ait ferah mekânlar ya da KYK yurtları, niversite kampüslerinde bulunan mekânlar ile MEB’ e bağlı mekanlar tercih edilebilecektir. Yapılan planlamalar ve yarışma merkezi adresleri en geç 01 Aralık 2018 tarihine kadar genclik@diyanet.gov.tr adresine gönderilecektir. Sınav merkezi olarak kullanılacak mekânlarla ilgili yazışmalar Müftülüklerce yapılacaktır.
10- Başkanlıkça hazırlanacak tanıtım materyalleri ihtiyaç nispetinden bastırılarak gençlerin yarışmadan haberdar olmaları sağlanacaktır. Sosyal medya vb. ortamlarda da tanıtım gerçekleştirilecektir.
11- Gençlik koordinatörleri yarışma aracılığı ile yeni gençlerle tanışma imkânları oluşturmaya, iletişim bilgilerini arşivleyerek Başkanlık çalışmaları hakkında bilgilendirmeye gayret edeceklerdir.
12- TDV öğrenci yurtlarında ve şube barınma destek programı çerçevesinde açılan evlerde kalanöğrencilerin yarışmaya katılımı özellikle teşvik edilecektir.
13- KYK yurtlarında görevli manevi rehberler, görevli oldukları yurtlarda en yüksek seviyede katılımı temin etmeyi hedefleyeceklerdir.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Rukiye Rukiye 03.01.2019

Sonuçlar nezamn açıklanır , merak im hat safhada ,bilgilendirseniz sevinirim

yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık