Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları Takvimi

Erkek Din Görevlileri Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları Takvimi

Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları Takvimi
  • 13 Şubat 2018, Salı 21:55

1) HAFIZLIK YARIŞMASI:

a) İl ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, seçici kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri aynı tarihte İl Seçici Kurullarına bildirilecektir. İlçe sayısı beş ve beşten az olan illerde İlçe Seçici Kurulları ikinci ve üçüncü olanları da bildirecektir.

b) İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini yarışmayı takip eden hafta içinde bölge final yarışma merkezi, il müftülüğüne (Bölge Seçici Kurullarına) bildireceklerdir.

c) Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını aşağıda belirtilen tarihte (Ek-4)’te belirtilen bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanın ismini aynı tarihte Başkanlığa göndereceklerdir.

d) Yüksek Seçici Kurul XV. Türkiye Hafızlık Final Yarışmasını aşağıda belirtilen tarihte ERZURUM’da yapacaktır.

HAFIZLIK YARIŞMASI TAKVİMİ

Müracaat tarihi: 01–30 Mart 2018 tarihleri arası İl ve ilçelerdeki yarışmaların son tarihi: 20 Nisan 2018 İl birincilerinin belirlenmesinin son tarihi: 14 Mayıs 2018 Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 30 Haziran 2018 Türkiye finalinin yapılacağı tarih : 09 Eylül 2018

2) KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI:

a) İl ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, Seçici Kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri aynı tarihte İl Seçici Kurullarına bildirilecektir. İlçe sayısı beş ve beşten az olan illerde İlçe Seçici Kurulları ikinci ve üçüncü olanları da bildirecektir.

b) İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini aynı tarihte bölge final yarışması merkezi, il müftülüğüne (Bölge Seçici Kurullarına) bildirecektir.

c) Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını aşağıda belirtilen tarihte (Ek-5)’te belirtilen bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanların isimlerini aynı tarihte Başkanlığa bildirecektir.

d) Yüksek Seçici Kurul XV. Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışmasını aşağıda belirtilen tarihte KAHRAMANMARAŞ’ta yapacaktır.

KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI TAKVİMİ

Müracaat tarihi : 01–30 Mart 2018 tarihleri arası İl ve ilçelerdeki yarışmaların son tarihi: 04 Mayıs 2018

İl birincilerinin belirlenmesinin son tarihi: 28 Mayıs 2018

Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 28 Temmuz 2018

Türkiye finalinin yapılacağı tarih : 16 Eylül 2018

ERKEK DİN GÖREVLİLERİ EZANI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI TAKVİMİ

1) EZANI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI:

a) İl ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, seçici kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri aynı tarihte İl Seçici Kurullarına bildirilecektir. İlçe sayısı beş ve beşten az olan illerde İlçe Seçici Kurulları ikinci ve üçüncü olanları da bildirecektir.

b) İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini aynı tarihte Bölge final yarışması merkezi, il müftülüğüne (Bölge Seçici Kurullarına) bildirecektir.

c) Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını aşağıda belirtilen tarihte (Ek-6)’te belirtilen bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanların isimlerini aynı tarihte Başkanlığa bildirecektir.

d) Yüksek Seçici Kurul XV. Türkiye Ezanı Güzel Okuma Final Yarışmasını aşağıda belirtilen tarihte BİTLİS’te yapacaktır.

EZANI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI TAKVİMİ

Müracaat tarihi : 01–30 Mart 2018 tarihleri arası

İl ve ilçelerdeki yarışmaların son tarihi: 11 Mayıs 2018

İl birincilerinin belirlenmesinin son tarihi: 04 Haziran 2018

Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 07 Temmuz 2018

Türkiye finalinin yapılacağı tarih : 16 Eylül 2018

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak: Diyanet

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


adalet adalet 19.02.2018

burda bile ciddi torpil var coluk cocuk juri seciliyor diyanet artik en guvensiz kurum olma yolunda

yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık