Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Merkez Bankası sözleşmeli ekonomist alacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası\'nda ‘Ekonomist’ olarak çalıştırmak üzere adaylar aranıyor. Başvuru şartları ve adaylarda aranan koşullar açıklandı.

Merkez Bankası sözleşmeli ekonomist alacak
  • 17 Ekim 2016, Pazartesi 15:07

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, başarılı adayların Merkez Bankası politikalarıyla ilgili bağımsız ve doğrudan araştırma yapmaları ve resmi politika oluşturma sürecine katkıda bulunmaları bekleniyor. 

Adaylarda, analitik, sayısal ve yazılı ifade becerilerinin yanı sıra güçlü sunum becerisi aranıyor.

Konu ile ilgili duyuruda şu bilgiler verildi: 

"Bankamızda çalışan ekonomistler, çalışmalarını yerel ve uluslararası konferanslarda sunmaya ve akademik dergilerde yayın yapmaya teşvik edilmektedir. 

Ekonomistlere araştırma ve seyahat desteğinin yanında kapsamlı ekonomik ve finansal verilere erişim imkanı da sağlanmaktadır. Adayların, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Atama İlkelerinde belirtilen koşulları taşımaları gerekmektedir. 

Bankamızda “Ekonomist” unvanıyla çalışacaklara rekabetçi bir ücret ve sosyal olanaklar sunulmaktadır."

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-Yurt içinde veya yurt dışında Bankanın ana faaliyet alanına giren, ekonometrik modelleme, makroiktisat ve parasal iktisat, uluslararası iktisat, finansal iktisat, endüstri iktisadı, işgücü ve demografi iktisadı; ekonomik kalkınma, teknolojik değişim ve büyüme; tarım iktisadı, kentsel iktisat ve gayrimenkul iktisadı konuları ile ilgili bir dalda doktora derecesine sahip olmak ya da doktora derecesini 2017 yılı sonu itibarıyla alacak olmak,

-İyi sunum yapabilmek, çok iyi derecede analitik, sayısal ve yazım tekniklerine sahip olmak,

-İleri düzeyde İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) en az 90 veya Test of English as a Foreign Language Internet-based Test (IBT)’den en az 108 puan almış olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde öğrenim görmek veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmış olmak],

-Kamu haklarından yasaklı olmamak,

-Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

-Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak,

-Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak,

-Yapılacak alım sınavında başarı göstermek,

BAŞVURU

a) Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

- Özgeçmiş

- Adaya ait doktora tezi ve/veya akademik çalışmalar

- 3 adet akademik referans mektubu

- Diploma (Doktora derecesi alınmış ise)

- Yabancı Dil Belgesi

b) Başvuru Süresi ve Şekli

Adaylar başvurularını, istenen belgeleri pdf formatında 16 Aralık 2016 tarihi saat 17.30’a kadar ekonomistbasvuru@tcmb.gov.tr adresine göndermek suretiyle yapacaklardır.

Adaylarla ilgili referans mektupları ise ilgili akademisyenler tarafından ekonomistbasvuru@tcmb.gov.tr adresine doğrudan gönderilecektir.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

MÜLAKAT

Koşulları taşıyan adaylar arasından, yaptıkları akademik çalışmaların niteliğinin Bankanın gereksinimlerine uygun ve yeterli olduğu belirlenenler Ekonomistlik değerlendirme mülakatına çağrılacaktır.

 

 

 

 
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberilern tüm hakları kaynak gösterilen siteye, köşe yazıları yazar sahibine veya web sitemizin özel haberi ise Dinihaberler.com.tr'ye aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.  Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip uygulanacaktır.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık