Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

Müftülüğün İstemediği Yaşar Yiğit Bakın Kimmiş?

Hayata 1-0 yenik başladığı 35 yıllık yaşam öyküsüne ''Ben dünyaya olumsuz gelmişim, ama yaşamımı olumluya çevirmek için mücadele ettim ve kazandım'' diyerek başlayan, ömrünün yarısından çoğunu Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvalarında geçiren Marmaris'in Olumlu Yaşar'ı (Yaşar Yiğit), şimdi yaşlı, fakir ve yardıma muhtaç herkesin umudu oldu.

Müftülüğün İstemediği Yaşar Yiğit Bakın Kimmiş?
  • 24 Nisan 2018, Salı 16:09

Muğla'nın Robin Hood'u

Hayata 1-0 yenik başladığı 35 yıllık yaşam öyküsüne ''Ben dünyaya olumsuz gelmişim, ama yaşamımı olumluya çevirmek için mücadele ettim ve kazandım'' diyerek başlayan, ömrünün yarısından çoğunu Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvalarında geçiren Marmaris'in Olumlu Yaşar'ı (Yaşar Yiğit), şimdi yaşlı, fakir ve yardıma muhtaç herkesin umudu oldu.

14 yıl önce geldiği Marmaris'te şimdi herkes tarafından tanınan, yardımseverliği ile Yaşar Yiğit

Marmaris'in 'Olumlu'su olan Yaşar Yiğit, son 10 yıl içinde Türkiye genelindeki çocuk yurtlarında kalan Bin 500'e yakın kimsesiz çocuğu yaz sezonunda 5 yıldızlı otellerde ağırlayarak deniz ile tanışmalarına vesile oldu. Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat'ın makam şoförlüğünü yapan Olumlu Yaşar, son olarak İstanbullu bir hayırsever işadamı kanalıyla getirdiği değeri 4 bin TL olan dört adet akülü sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladı.

Marmaris'in umudu: 'Olumlu Yaşar'

Yetiştirme Yurdu'nda büyüyen ve Marmaris Müftülüğü’nde şoför olarak çalışan 'Olumlu Yaşar' lakaplı 35 yaşındaki Yaşar Yiğit, kendini muhtaçlara yardıma adadı.

Yaşar Yiğit, son olarak, Turgut Köyü’nde üç özürlü ve sakat çocuğuyla, çatısı akan derme çatma barakada yaşayan 85 yaşındaki Yıldız Çoban’ı ev sahibi yaptı. Yiğit, yardım dağıtmak üzere, bir süre önce kamyonetiyle geldiği köyde, Çoban Ailesi’nin dramına tanık oldu. Yıldız Çoban’ın, çocukları bedensel engelli 61 yaşındaki Ayşe Sabahat, zihinsel engelli 54 yaşındaki Turgut ve 44 yaşındaki İbrahim Çoban ile çatısı akan barakada yaşadığını gören Yaşar Yiğit hemen harekete geçti. Dramı Facebook’a taşıyan Yaşar Yiğit’e destek Cape Town’da restoran işleten Mehmet Yılmaz’dan geldi. Yaz başında Marmaris’e gelen Mehmet Yılmaz üç ayda tek katlı dört odalı evin kaba inşaatını bitirtti. Bu arada Yaşar Yiğit’e başvuran 29 kişi daha aileye yardım etti. Yardımlarla evin tüm eksikleri giderildi ve yaşanacak hale getirildi.

YARDIMA DEVAM

Kendilerine ev yapılması konusunda yardımda bulunan Yaşar Yiğit, Mehmet Yılmaz ve işadamlarına dualarla teşekkür eden Yıldız Çoban, eşi Mehmet Çoban'ı sekiz yıl önce kaybettikten sonra sefalet içinde yaşamaya başladıklarını söyledi. Yıldız Çoban, “Eşim öldükten sonra tek sağlıklı olan kızım Ümmühan Şahin ve onun dört oğlundan başka kapımızı çalan olmadı. Ancak Yaşar Yiğit ve diğer yardımseverler sayesinde hayatımız değişti” dedi.

Destek aldığı 30 yardımseverin isimlerini teşekkür plaketine yazarak evin bir duvarına asan Yaşar Yiğit, yardımlara devam edeceğini söyledi.

https://www.aksam.com.tr/yasam/marmarisin-umudu-olumlu-yasar/haber-258935

HAYATI ROMAN

KAPAKLAR TOPLANDI ENGELLİLER SEVİNDİ

Marmaris'te pet şişe kapağı toplama kampanyası çığ gibi büyüyor. Kapak biriktirme ve toplama kampanyasına ilk öncülük edenlerden biri olarak anılan Marmaris Kaymakamlığında görevli Olumlu Yaşar Yiğit, yürüttüğü pet şişe kapağı toplama kampanyasından bugüne dek tam 33 tekerlekli sandalyeleri engelli vatandaşlara ulaştırarak bu konuda büyük bir insanlık örneği sergiledi.
Geçtiğimiz günde Hanımeli Çamaşırhane İşletmecisi ve ara ara gazetemizde köşe yazıları ile tanıdığınız Semra Boz'un yakın arkadaşının 18 yaşındaki oğlu yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdürmekte idi. Bu konuyu öğrenen Olumlu Yaşar Yiğit, konuyla yakından ilgilenerek, yatalak engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye verdi. Olumlu Yaşar depodaki 700 bin kapağı göstererek bunları hayırsever vatandaşlarımızdan hurda mesleğini sürdüren Mustafa Yaşar ile Murat Selçuk topladı.
Olumlu Yaşar; “Marmaris'teki 13 köyümüzdeki engellilere 5 tekerlekli sandalye bağışında bulundum. Elimizdeki kapaklarla daha 10 adet tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahiplerine vereceği

OLUMLU AİLESİ YARDIMA MUHTAÇ İNSANLARA KÖPRÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Marmaris'te yaptığı bir çok yardımlarla adını sürekli bu konuda duyuran Olumlu Yaşar Yiğit, fakirlere ve yardıma muhtaç vatandaşlara, hayırseverler tarafından verilen yardımları ulaştırmada köprü olmaya devam ediyor.
Ramazan ayı dolayısı ile faaliyetlerini artıran Yaşar Yiğit, kendisine ulaşan ve yardım talep eden bir çok vatandaşa ramazan ayı içerisinde yardımlarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde aldığı arabası ile köy yollarına düşen Yaşar Yiğit (Olumlu), ada Valiliği'nden yardım alan ve vücudunun %75'i felçli, üvey annesi tarafından bakılan 18 yaşındaki kız çocuğuna engelli arabasını kargo ile gönderdi.
Yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapan Yaşar Yiğit, “ yardımlarımızı ramazan ayı dolayısı ile sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. Yine geçtiğimiz haftalarda Nur Çiçekçilik2lik sahibi Fatma Hanım tarafından, Kırıklareli yetiştirme yurdundan çıkan bir kardeşimizin annesine çeşitli hediyeler gönderildi.

İzmir Bayraklı'da oturan 51 yaşında Yücel Aksu'ya, Mantıkoğlu Shell Petrol İstasyonu İşletmecisi Ethem Sayar'ın desteği ile iki adet engelli aracı sahiplerine ulaştırıldı. Albatros Marinada çalışan bir arkadaşımızın, 42 Yaşında Nilüfer Taşdemir adlı emes hastası annesine 1 adet tekerlekli sandalye teslimi yaptık.

Muğla'da bulunan Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası'nda kalan 65 çocuğa, 60 terlik, 60 ayakkabı, 60 iç çamaşırı, 60 kıyafet ve 150 çocuğa yetecek kadar oyuncak yardımında bulunduk. Teztur'dan da Simens Marka çamaşır kurutma makinası hediye edildi. Çocuklar için ayrıca temiz su içmeleri için 2 adet arıtma cihazları taktırıldı.

Osmaniye köyümüzde bulunan 80-85 yaşları arasında bulunan yaşlı aileye bir miktar para yardımı ve ev gereçleri verildi. Bayır köyünde yaşayan çocuklu bir aileye Özkardeşler Mobilya tarafından çift katlı ranza, yatak, sehpa, televizyon sehpası, Çilek Mobilyadan da 1 adet halı, bir başka hayırseverden de bir bilgisayar verildi. Ayrıca Soyal Yardımlaşmadanda yardım alamsı sağlandı.

Şimdiye kadar bu yardımlarda emeği geçen tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Olumlu Yaşar olarak siz Marmaris halkı bana verdiğiniz destekler olduğu sürece tüm yoksulların emrinde olacağıma söz veriyorum. Tüm Marmaris halkının ve köylü vatandaşlarımızın ramazan bayramını canı gönülden kutluyorum” dedi

 

Konak’ta her şey olumlu

Marmarisli Yiğit Yaşar; nam-ı diğer ‘Olumlu Yaşar’ Konak Belediyesi’nin ‘Mavi Kapak’ kampanyasına bir buçuk ton mavi kapakla destek verdi.

Marmarisli Yiğit Yaşar; nam-ı diğer ‘Olumlu Yaşar’ Konak Belediyesi’nin ‘Mavi Kapak’ kampanyasına bir buçuk ton mavi kapakla destek verdi. İhtiyaç sahiplerine kendisinin de bugüne kadar çok yardımcı olduğunu, kişisel çabalarıyla 64 kişiye tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve akülü araba verdiğini söyledi. Yiğit Yaşar, “Ben hayata her zaman olumlu bakıyorum. O nedenle lakabım Olumlu Yaşar. İnsanlara etmeyi yapmayı çok seviyorum. Robin Hood gibi olandan alıp, olmayana veriyorum. Köy okullarında okuyan çocuklara giysi, kitap yardımında da bulunuyorum.

Konak Belediye Başkanımızı yakından takip ediyorum. Kendisi de benim gibi yardım etmeyi seven biri. O nedenle Mavi Kapak kampanyasına ben de destek vermek istedim. Marmaris halkıyla kısa zamanda topladığımız kapakları Başkanımıza teslim ettim. İhtiyaç sahiplerine bir katkımız olursa ne mutlu” dedi.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kampanyayı başlatan Ege Üniversitesi Dişçilik Fakültesi’nden devraldıklarını ancak bu kampanyanın çok benimsendiğini ve artık halkın kampanyasına dönüştüğünü belirtti. Tartan, “Şehir dışında da kampanyanın yankı bulması bizi çok mutlu etti. Her destek engelli vatandaşlarımıza dönüyor. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.   

http://www.marmarishaber.net/konakta-her-sey-olumlu-1677h.htm

Yusufoğlu Ailesi'nin Yürek Burkan Dramı

Marmaris Müftülüğü'nde şoför olarak çalışan ve çevresinde yaptığı yardımlarla tanınan 'Olumlu Yaşarö olarak bilinen Yaşar Yiğit, şimdi de depremde çatlayan duvarları rulo yapılan gazete kağıtlarıyla kapatılan tek katlı müstakil evde zor koşullarda yaşayan iki çocuklu Yusufoğlu Ailesi'ne yardım için harekete geçti.

Marmaris Müftülüğü'nde şoför olarak çalışan ve çevresinde yaptığı yardımlarla tanınan 'Olumlu Yaşarö olarak bilinen Yaşar Yiğit, şimdi de depremde çatlayan duvarları rulo yapılan gazete kağıtlarıyla kapatılan tek katlı müstakil evde zor koşullarda yaşayan iki çocuklu Yusufoğlu Ailesi'ne yardım için harekete geçti. Yiğit, maddi imkansızlıklarına rağmen biri üniversite diğeri ise lise öğrencisi olan çocuklarını okutmaya çırpınan Cemal (50) ve Azime Yusufoğlu (50) çiftine destek kampanyası başlattı. Muğla'nın turizm cenneti ilçesi Marmaris'in Çamlı Köyü'nde yaşayan iki çocuklu Yusufoğlu Ailesi'nin dramı yürek burkuyor. 9 yıldır depremde el girecek büyüklükte çatlayan duvarları gazete kağıtları ile doldurulan, çatısı akan iki odalı, tek katlı müstakil evde yaşam mücalesi veren Cemal (50) ve Azime Yusufoğlu (50) çifti, kendilerini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Otelcilik Yüksekokulu Aşçılık Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi oğulları Alaattin Yusufoğlu (19) ile İçmeler Halit Narin Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi kızları Yasemin Yusufoğlu'na (16) adadı. Gündelik işlerde çalışan, iş bulamayınca ise çöplerden hurda toplayarak geçimini sağlayan Cemal-Azime Yusufoğlu çifti, kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor. Hiçbir sosyal güvenceleri bulunmayan Yusufoğlu Ailesi'ne, yetiştirme yurtlarında büyüyen ve Marmaris Müftülüğü'nde şoför olarak çalışan ve ilçede 'Olumlu Yaşarö olarak tanınan Yaşar Yiğit, destek olmak için girişimde bulundu. Yiğit, aileye yardım edecek hayırsever bulmak için Marmaris'teki işadamlarıyla irtibata geçti. 

Bugüne kadar fitre ve zekatlarla ellerine geçen paraları evsahibine kira olarak verdiklerini belirten Azime Yusufoğlu, 'Ancak, evsahibimiz, artık evinden çıkmamızı istiyor. Fakiriz, paramız yok. Nereye gideriz Çatısı aksa da, duvarları çatlak da olsa başımızı sokacağımız bir yer olduğu için şükrediyoruz. Allah'tan kar yağmıyor. Kar yağsa zaten çatı çökerö dedi. 'EV YIKILIRSA VEBALİNİ ALMAK İSTEMİYORö 

Annesiye aynı kaygıyı paylaşan Alaattin Yusufoğlu, ise 'Evsahibimiz, bizi evden çıkartmak istemesinin nedenini vebali üzerinden atmak için olduğunu düşünüyorum. Ev eski ve yıkalacak bir halde olduğundan herhangi bir depremde yıkılıp, bize bir şey olması halinde sorumluluk almak istemiyor haklı olarak. Ancak, bizim de başka bir gidecek yerimiz olmadığı için çaresizizö dedi. Hafta sonları bir restoranda garson olarak çalışıp harçlığını çıkartıp, ailesine destek olduğunu da anlatan yusufoğlu, '9 yaşından beri çalışıyorum. Yazları ise otellerde iş buluyorum. Hafta içinde ise okuluma devam ediyorum. Hergün 08.00'de üniversitede olmam gerekiyor. Bunun için her hava koşulunda, 4.5 kilometre yürüyüp, Muğla-Marmaris Karayolu'na çıkıp, otobüse bininiyorum. Aynı şekilde de akşamları ise dönüyorum. Bir motosikletim ya da bisikletim olsa belki her gün okul yolunda 9 kilometre kurtulmuş olacağımö dedi. 

TERCÜMAN OLMAK İSTİYOR 

Ağabeyi gibi hafta sonları bir restoranda çalışan Yasemin Yusufoğlu ise kendisini daha şanslı gördüğünü belirterek, 'En azından ben bazı hafta sonraları dinlenme fırsatı bulabiliyorum. Ancak ağabeyimin böyle bir şansı yok. Çoğu zaman dizlerine kadar ıslanmış olarak geliyor. Onun bu durumuna üzülüyorum. Ancak, başka çaremiz de yok. Okulumuza devam edebilmek için çalışmak zorundayız. Evde ders çalışacak bir masamız bile yok. Bulduğumuz arkalığı kırık bir sandalyeyi masa olarak kullanarak ödevlerimizi yapıyoruz. Ama bunu yakınmak için söylemiyorum. Buna da şükür. İleride iyi bir tercüman olabilmek en büyük isteğim. Bunun için Rusça, İngilizce ve Almanca kurslarına gidebilmek en büyük isteğimö diye konuştu.

https://www.haberler.com/yusufoglu-ailesi-nin-yurek-burkan-drami-5691324-haberi/

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

İmamlar Kurban Kesip hayır Dağıttı İmamlar Kurban Kesip hayır Dağıttı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak: Ajanslar

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Serap Yiğit Serap Yiğit 26.04.2018

Utanç tablosu Diyanet İşleri gibi Önemli bir kurumu ayaklar altına aldılar Marmaris İlçe MÜFTÜSÜ müftülük çalışanlarını toplayıpta giden memurunun arkasından kurban kesersin çağ kebabı yaparsın iki gazteci bir Marmaris MHP İlçe Başkanını çağrırsın Mübarek Cuma günü UTANMADAN NASIL VAAZ VERCEKSİNİZ ÇOK MERAK EDİYORUM Gıybet etmeyin dersiniz öksüz yetim büyüyen yurtlarda yetişen annesiz babasız adamamı gücünüz yetti adamın 24 yılı insanlara yardım etmekle geçmiş Allaha nasıl hesap verecen hiçmi utanmadın yazık çok yazık Marmaris İlçe Müftüsü derhal görevden alınmalı

yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık