Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler

TDV KAGEM Müdürü Dr. Hicret K. Toprak Veda Etti

Facebook’taki hesabından açıklama yapan, görev boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerden bahseden Dr. Hicret K. Toprak, şu ifadelere yer verdi:

TDV KAGEM Müdürü Dr. Hicret K. Toprak Veda Etti
  • 25 Şubat 2018, Pazar 13:14

Dr. Hicret K. Toprak,2011 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) Müdürlüğü görevine atanmıştı.

Facebook’taki hesabından açıklama yapan, görev boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerden bahseden Dr. Hicret K. Toprak, şu ifadelere yer verdi:

TEŞEKKÜR, HAMD VE VEDA

Kıymetli dostlar,

2011 yılında katıldığım Türkiye Diyanet Vakfı KAGEM ailesindeki resmi görevim sona ermiştir. Türkiye Diyanet Vakfı çatısı altında geçirdiğim dolu dolu 7 yıl için Allah’a hamd ediyorum. Her görevin bir başlangıcı olduğu gibi, bir hitamı olduğunu bilmek; zamanı geldiğinde vakarla, suhuletle veda etmek gerekir. Bu süreçte yol arkadaşlarımla birlikte nasibimize düşen onca güzel iş için Rabbime sonsuz hamd-ü senalar olsun.

Bizi bir ekip olarak KAGEM ailesine dâhil ettiği günden itibaren KAGEM’i bugünlere taşıyan, daima yolumuzu açan, zihnimizi, gönlümüzü, ufkumuzu besleyen muhterem Mehmet Görmez hocama,

ihtiyaç duyduğumuz her anda elimizden tutan, yükümüzü hafifleten değerli Hatice Görmez’e,

Türkiye Diyanet Vakfının çehresini değiştiren ve yedi kıtada insanlığın umudu haline getiren yöneticilerimize ve mesai arkadaşlarımıza,

KAGEM ailesine katıldığımız ilk günden itibaren bizi bağrına basan çalışanlarına ve gönüllülerine,

süreç içinde aramıza katılan, bugün aramızda bulunan ve bulunmayan tüm KAGEM ekibine,

Türkiye’nin farklı illerinde KAGEM’i kurarak ellerindeki kısıtlı imkânlarla bugüne taşıyan hocalarımıza ve kıymetli ekiplerine, 
Türkiye Diyanet Vakfı ailesine,

KAGEM’i bugünlere getiren, burada kurulan ilim meclislerine hoca ve talebe olarak iştirak eden, birlikte okuduğumuz, birlikte öğrendiğimiz, ilim yolculuğunda bize rehberlik ve yoldaşlık eden tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyor, yeni dönemde hem Vakfımızın, hem de KAGEM’in varlığının güçlenerek devam etmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

TDV KAGEM Müdürü Dr. Hicret K. TOPRAK ÖZGEÇMİŞİ
2003 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tarih Anabilim Dalında “13. Yüzyıl Anadolusu’nda Ahmet Yesevi ve Yesevilik” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2005-2006 yıllarında Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Yesevilik Bilgisi” dersleri verdi. Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümü bünyesinde “Türkiye Cumhuriyetinde İslam’ın Kurumsal Statüsü: Diyanet İşleri Başkanlığı” başlıklı teziyle doktor ünvanını almıştır. Akademik ilgi alanları, Türkiye Cumhuriyetinde Tek Parti yönetimi, din politikaları ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarihidir.
Toprak, 2004-2011 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığında vaizlik ve Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2011 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) Müdürlüğü görevine atanan Toprak, evli ve iki çocuk annesidir.
YAYINLAR
Ulusal ve Uluslararası Bildiriler:
- Bilgi ve Değerin Toplumsallaşmasında Kadın Örgütlerinin Rolü -Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi [TDV KAGEM] Örneği (I. Uluslararası Kadın Kongresi, 14-16 Kasım 2016, Ankara).
- Zoraki Meşruiyet: Erken Dönem Cumhuriyet Koşullarında İmam Hatip Okullarına Yer Açmak (100. Yılında İmam Hatip Liseleri Uluslararası Sempozyumu, 23-24 Kasım 2013), [100. Yılında İmam Hatip Liseleri Uluslararası Sempozyumu, DEM, İstanbul 2015, s. 777-797]
- Dinin İhyası, Toplumun Maslahatı, Devletin Bekası: Ahmet Hamdi Akseki Üzerine Bir Çözümleme (Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu, 8-9 Kasım 2013, Antalya)
- Türkiye'de Tek Yönetimi'nde Resmi-Dini Neşriyat (Uluslararası Dini Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu, 16-18 Mayıs 2013, Konya), [Dini Araştırmalar ve Küresel Barış, C.I, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Yay, Konya 2016, s. 633-647].
- Kadın Sorunlarını Dinle Buluşturmak (Uluslararası Multidisipliner Kadın Kongresi, 13-16 Ekim 2009, İzmir).
- Dünyada ve Türkiye'de Aile Destek Hizmetlerinin Gelişmesine Paralel Olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Yeni Açılımları (Küreselleşen Dünyada Aile Sempozyumu 15-16 Nisan 2009, Balıkesir). [Küreselleşen Dünyada Aile, TDV Yay, Ankara 2010, s. 200-223]
Diğer Yayınlar:
- “Post-Gerçekliğin Dünyasında Cami ve Gençlik Üzerine”, İyilik Bülteni, Ocak 2017.
- “İyiliğin Tesisi için Kurumsal Seferberlik: İslam Kültür ve Medeniyetinde Vakıflar”, İyilik -İnsanı İyilik Yaşatır, TDV Yay., Ankara 2015, s. 45-69
- “Kadın Sorunlarını Dinle Buluşturmak: Aile İrşat ve Rehberlik Büroları”, Diyanet Aylık Dergi, Mart 2011.
- “İnternet ve Çocuklarımız”, Diyanet Avrupa Aylık Dergi, Nisan 2007.
- “Değerler Dünyası ve Çocuklarımız”, Diyanet Aylık Dergi, Ekim 2006.
- “Eğitimde Sevgi Prensibi ve Disiplinin Yeri”, Diyanet Aylık Dergi, Nisan 2006.

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık