Reklamı Geç
Advert

FETO'nun yeni saldırı taktiği

FETÖ, şimdi de yazılım üzerinden girişimlerde bulunuyor. İngiltere, ABD ve Almanya üzerinden yerli yazılım şirketlerine satın alma teklifleri yağmaya başladı.

FETO'nun yeni saldırı taktiği

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: Türkiye'nin aleyhine olan her taşın altından çıkan FETÖ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yerli yazılım şirketlerine kancayı attı.İngiltere, ABD ve Almanya'dan son dönemde yüzde 100 yerli yazılım şirketlerine satın alma teklifleri yağmaya başladı.

İşletim sisteminin, bir şirketin ya da kurumun tüm gizli bilgilerini ele geçirmeye yaradığını belirten uzmanlar, "Yabancı yazılım şirketleri isterlerse en kritik bilgilerinizi alabilirler. Şu anda kamu kurumlarında yabancı yazılımlar kullanılıyor.

Birçok büyük firma kendi yazılımını hazırlayarak bu riski sıfıra indirdi. Ancak kuvvet komutanlıklarından bakanlıklara kadar birçok kurumda yabancı yazılımlar faaliyet gösteriyor. Devletin tamamen yerli yazılımlara dönmesi gerekir." diyerek uyarıda bulundu.

KAMU DİKKAT ETMELİ

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, tamamen yerli olan şirketlerine İngiltere'den birçok firmanın satın alma teklifleri yaptığını, kendileri gibi diğer yerli yazılımcılara aynı tekliflerin geldiğini söyledi. Palamut, "Darbe süreci bu kez yazılım alanında devam ediyor. Devlet kurumlarının buna dikkat etmesi şart" dedi.

HİÇBİR ÜLKE STRATEJİK KURUMDA YABANCI YAZILIM KULLANMAZ

Yüzde 100 yerli olan CPM firmasını alarak yazılım sektörüne girdiklerini söyleyen Recep Palamut, "Yazılımın ne kadar önemli olduğunu bu işe girdikten sonra öğrendim. Türkiye bir darbeyi atlattı ama darbe süreci devam ediyor. Bu aşamadan sonra FETÖ darbeyi siber saldırılarla ve yazılımlarla yapıyor" dedi.

Kamu kurumlarının yabancı şirketlerle çalışmasının ülke güvenliğini riske soktuğunu belirten Palamut, "Kamuda Alman yazılım şirketi SAP, Oracle ya da Microsoft kullanılıyor. Hiçbir ülke stratejik kurumlarının yazılımlarını yabancıya emanet etmez" diye konuştu. 

Kaynak: Sabah

 

 

 

 
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberilern tüm hakları kaynak gösterilen sirteye, köşe yazıları yazar sahibine veya web sitemizin özel haberi ise Dinihaberler.com.tr'ye aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.  Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip uygulanacaktır.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bilişimci     2016-09-09 ilk milli işletim sistemimiz pardus projesinin ekibinin dagıtılması buna sebeb olabilirmi .. insanların günlerce vakitlerini harcadıkları işletim sistemi için ekipi dagıtıp projeyi degişdirdiler. peki neden .. bill gates türkiyeye geldikden sonra oldu bunlar bence hiçbirsekilde riskli v.s gibi terimler kullanılmamalı hayvanat bahcesi müdürünü alıp tübitak başkanı yaparsan pardusda sonlanır belki cemaat ilişkiside olabilir bilemem ama devletimiz bundan sonra hertürlü gerekeni yapacagına inanıyo
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi