Reklamı Geç
Advert

Jean Luc Müslüman Oldu

DİYANET HABER-İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında 28.10.2016 Cuma günü gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Fransa’da yaşayan “JEAN-JUC” kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Jean Luc Müslüman Oldu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

FRANSA VATANDAŞI JEAN-LUC MÜSLÜMAN OLARAK “MUHAMMED ALİ” ADINI ALDI

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında 28.10.2016 Cuma günü gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Fransa’da yaşayan “JEAN-JUC”  kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

İl Müftülüğüne Müslüman olmak için müracaat eden “JEAN-JUC” , kelime-i şahadet getirerek Müslüman olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Müslümanlığa geçtiği için mutlu olduğunu belirten“JEAN-JUC”, ismini de “MUHAMMED ALİ” olarak değiştirdi. Muhammed Ali’nin ihtida merasimine Eşi, ailesi, İl Müftü yardımcıları Mahmut Taşyapan ve Tandoğan Topçu iştirak ettiler.

Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasimi İl Müftüsü Güven’in, İslam Dini’nin temel esasları ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Muhammed Ali’nin kelime-i şahadet getirmesi ve yapılan dua ile son buldu.

İhtida töreni sonrasında İl Müftüsü Güven, Muhammed Ali Bey’e “İhtida Belgesi”ni ve Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığımız yayınlarından çıkan Fransızca Kur’an-ı Kerim Meali ve İslam İlmihali hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi