Advert
Advert
Advert

Camilerin sosyal ve kültürel projelere açılmasını destekliyoruz.

DİYANET HABER-Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, ‘Gençlik Kolları’ projesinin önemli olduğunu ve desteklediklerini açıkladı.

Camilerin sosyal ve kültürel projelere açılmasını destekliyoruz.

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, ‘Gençlik Kolları’ projesinin önemli olduğunu ve desteklediklerini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının boş bıraktığı alanların FETÖ tarafından ele geçirilerek hain planlarını uygulamaya yönelik girişimlerde bulunduğunu belirten Özdemir, Diyanet İşleri Başkanlığının camilerin sosyal ve kültürel projelere açılarak ibadethanelerimizin FETÖ tehdidinden kurtarılmasına yönelik çalışmalarını olumlu buluyoruz, ifadelerini kullandı.

Özdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ‘Geç Kalma Genç Gel’ kampanyasıyla camilere gençlik kolları kurulacağını açıklamasını önemsiyoruz. Bu sayede FETÖ ve benzeri yapılanmaların önüne geçilebilecektir. Bu projelerle gençlerimizi zehirli fikir ve düşünceleriyle saflarına çekmeye çalışan akımlara karşı ciddi bir önlem alınmış olacaktır.

FETÖ gibi benzeri yapılanmaların dini istismar ederek gençleri kullanmasının önü kapanmalıdır. Bu anlamda gençleri camilerimizle buluşturarak ibadete teşvik etmek, dinini öğrenmesini sağlamak ve toplumun çekirdeğini oluşturan gençlerin zehirlenmesini önlemek için ‘Gençlik Kolları’ gibi projelerin ülke genelinde uygulanmasından yanayız. Gençlerin sosyal ve kültürel projelerle desteklenerek zararlı, yıkıcı ve bölücü faaliyetlerin ağına düşmesini önlemek zorundayız.

Konuyla ilgili olarak memnuniyet verici çalışmalar var. İstanbul’da Ümraniye İlçe Müftülüğü Camii Gençlik Kolları projesini uyguluyor. Bugüne kadar çok başarılı hizmetlere imza atıldı. Bu projenin Diyanet İşleri Başkanlığınca yaygınlaştırılarak tüm camilerimizde uygulanması ülkemize düşman, milli birliğimizi bozmaya yönelik zehirli akımların önünü kesecektir. Bu itibarla Diyanet İşleri Başkanlığınca geliştirilecek projelere Din-Bir-Sen olarak destek veriyoruz. Sendika olarak katkıda bulunmaya hazırız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?