Advert
Advert
Advert

Bu futbolcu çok namaz kılıyor transfer etmeyin!

DİYANET HABER- Avrupa'da artış gösteren İslamofobi, futbol sahalarına da indi. Hedefte Faslı Müslüman futbolcu Belhanda var...

Bu futbolcu çok namaz kılıyor transfer etmeyin!

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Sezon başında Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımından Nice’e transfer olan Faslı futbolcu Yunus Belhanda, transferine "Çok ibadet ediyor (namaz kılıyor), esrarengiz biri” ifadeleriyle karşı çıkan Fransız gazeteciye cevap verdi.

Transfer döneminde Fenerbahçe başta olmak üzere Türk kulüplerinin de kadrosuna katmak için uzun uğraşlar verdiği Belhanda, l’Equipe Televizyonu’na verdiği röportajda, o sözlere tepki gösterdi. Fas Milli Takımı’nda da top koşturan Yunus Belhanda, çok ibadet ediyor diye Nice’e transferini hata olarak gösteren gazeteciye, ”Bunun futbolumla alakası nedir?” sorusunu yöneltti.

Neyim yani ben, terörist miyim?

Röportajı yapan l’Equipe muhabirinin Fransa’da yaşananlarla ilgili olabileceğini söylemesi üzerine ise, Belhanda, ”Ben Müslümanım, Fransa’da yaşananalarla ne alakası, ne ilgisi olabilir? Neyim yani ben terörist mi?” siteminde bulundu. İbadetlerini yerine getirdiğine de vurgu yapan ünlü futbolcu, bunun Nice’e transferiyle ne ilgisi olabileceğini sordu.

Başkalarına göre daha fazla örnek olabilmeliyiz

Muhabirin, Faslı futbolcuya daha önce söylediği ‘Müslüman olmasından dolayı başkalarından daha fazla örnek olması gerektiği’ yönündeki sözlerini hatırlatması üzerine ise yıldız futbolcu, "Tabiki, baksana yaftalanıyoruz. Çok ibadet ettiğimden bahsediyorlar” diye konuştu. Fransa’a son dönemde yaşananları hatırlatan Niceli futbolcu iyi bir örnek olmak durumunda olduğunu aktardı.

Transferi hata çünkü çok ibadet ediyor!

RMC’nin spor muhabiri Daniel Riolo, Nice’in Yunus Belhanda’yı transfer etmek istemesi üzerine, "Bu çok büyük bir hata olur. Çünkü Belhanda bir futbolcudan çok öte. Esrarengiz biri. Çok ibadet ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Artı33

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?