Reklamı Geç
Advert

Süper Ay ne zaman görülecek? Süper Ay Türkiye'den görülecek mi?

DİYANET HABER- Bilim severlerin ve gökyüzü tutkunlarının heyecanla beklediği Süper Ay için geri sayım başladı. Ortaya tefekkürlük bir manzara çıkaracak olan Süper Ay için heyecan dorukta. Peki Süper Ay'ı biz, yani Türkiye görebilecek mi? Süper Ay ne zaman görülecek?

Süper Ay ne zaman görülecek? Süper Ay Türkiye'den görülecek mi?

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Süper Ay, Gezegenimiz Dünya'nın uydusu Ay'ın bize yüzde 14 oranında daha yakın olduğu konuma verilen addır. Bu evrede Ay, Dünyamızda her zaman olduğundan yüzde 30 oranında daha parlak görünür. Bu da ortaya görseldeki gibi bir görüntü çıkarır;

Ortaya çıkan bu Tefekkürlük görüntü gerçekten harikadır. Bu olay, herhangi bir teleskop veya başka bir araç ihtiyacı duyulmadan izlenebilir. Bu yüzden Süper Ay'ı görebilmek için gökyüzüne bakmak yeterlidir. Fakat bu manzaraya şahit olmak için şehrin ışıklarından uzak bir yere çıkmanız da tavsiye edilir.

Süper Ay ne zaman görülecek?

En son 1984 yılında karşımıza çıkmış olan Süper Ay, bu sene 14 Kasım 2016 Pazartesi günü görülebilecek. Eğer bu manzarayı kaçırırsanız, üzücü bir haberimiz var. Bir sonraki Süper Ay için 2034'e kadar beklemek zorundasınız.

Yarın Ay'ın doğuşundan itibaren Süper Ay olayı görülebilecek.

Süper Ay Türkiye'den görülecek mi?

Süper Ay'ın ülkemizden görülüp görülemeyeceğine dair net bir açıklama yok. Fakat görülebileceği düşünüyor. Ülkemizin pek çok bölgesinin bu akşamdan itibaren yağışlı hava etkisine girmesi Süper Ay'ı gözlemlemek isteyenleri üzmüş durumda. Fakat eğer 14 Kasım 2016 Akşamı bulunduğunuz bölge yağışsız ve bulutsuz ise, gökyüzünde Süper Ay'ı görebileceksiniz. Kaynak: Risalehaber

 

 

 

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberilern tüm hakları kaynak gösterilen siteye, köşe yazıları yazar sahibine veya web sitemizin özel haberi ise Dinihaberler.com.tr'ye aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.  Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip uygulanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi