Advert
Advert
Advert

Dr. Celal EKER’den Azerbaycan Milli Diriliş Gününde Ziyaretler

DİYANET HABER- Samsun-İlkadım Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Celal EKER, 17.Kasım.2016 perşembe günü “Azerbaycan Milli Diriliş Günü”nde Nevşehir-Kozaklı İlçe Müftüsü Rahmi YİĞİT’i makamında ziyaret etti. Daha sonra Kozaklı Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret etti.

Dr. Celal EKER’den Azerbaycan Milli Diriliş Gününde Ziyaretler

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Samsun-İlkadım Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Celal EKER, 17.Kasım.2016 perşembe günü “Azerbaycan Milli Diriliş Günü”nde Nevşehir-Kozaklı İlçe Müftüsü Rahmi YİĞİT’i makamında ziyaret etti. Daha sonra Kozaklı Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret etti.

Dr. Celal EKER, ziyaretleri esnasında özetle şunları ifade etti:

“17.Kasım.1988’de Azerbaycanlı kardeşlerimiz, başlattıkları hareketle SSCB’deki her ulus için hürriyet ve istiklal meşalesi yakmışlar; Türklerin tarihte her dönemde boyunduruğa girmeyi tüm benliğiyle reddettiğini, bunun onurlu örneğini Bakü’de bir kez daha göstermişlerdir. Günlerce süren bağımsızlık mitingleri, medeniyetler coğrafyasında her geçen gün yükselen bir Türk devletinin daha temelinin atılmasını sağlamıştır. Destansı tarihlerine yakışır bir şekilde haksızlığa, yanlışa ve zorbalığa “dur” demesini bilen Azeri kardeşlerimiz, bu tarihi gerçekliği her yıl “Milli Diriliş Günü” olarak kutlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Azerbaycanlı kardeşlerimizin “Milli Diriliş Günü”nü tebrik eder; Göklerde dalgalanan Azerbaycan bayrağı altında kardeşlerimizin ilelebet yaşamalarını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Ayrıca aziz şehitlerimizi, merhum gazilerimizi, vefat eden Devlet büyüklerimizi, 15.Temmuz’da vatan haini darbeciler tarafından şehit edilen emniyet güçlerimiz ile masum vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Makamları cennet olsun (Âmin).” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali turkoglu     2016-11-21 Allah razi olsun hocam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?