Advert
Advert

MÜFTÜLÜKTEN UYARI

DİYANET HABER- Kahramanmaraş İl Müftülüğü son günlerde büyük artış gösteren “Telefon Dolandırıcılığı” ile ilgili olarak vatandaşlarımızı bilgilendirmek, meydana gelebilecek muhtemel olumsuzlukları önlemek amacıyla din ve diyaneti kullanarak menfaat elde eden kişilere karşı dikkatli olunmasını istedi.

MÜFTÜLÜKTEN UYARI

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Kahramanmaraş İl Müftülüğü son günlerde büyük artış gösteren “Telefon Dolandırıcılığı” ile ilgili olarak vatandaşlarımızı bilgilendirmek, meydana gelebilecek muhtemel olumsuzlukları önlemek amacıyla din ve diyaneti kullanarak menfaat elde eden kişilere karşı dikkatli olunmasını istedi.

İl Müftülüğü duyurusunda şöyle denildi; “Son zamanlarda telefonla arayarak, “ben Müftülükten arıyorum, Diyanet adına arıyorum” diyerek Kur’an-ı Kerim, Elifbâ cüzü, zemzem, seccade vs. gibi benzeri dinî motifli kutsallarımız para karşılığında satmaya çalışan art niyetli kişilerin olduğu tespit edilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Müftülüklerimizin böyle bir faaliyeti olmadığı gibi, kurs ve Camilerimiz için yardım toplama faaliyet ve şekilleri de yönetmeliklerle belirlenmiştir.

Dolayısıyla vatandaşlarımızın bu tür art niyetli insanlara karşı daha dikkatli olmalarını ve her telefon edene itibar etmemelerini saygıyla duyururuz.”

Kahramanmaraş İl Müftülüğü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Görmez’den Regaib Kandili Mesajı
Başkan Görmez’den Regaib Kandili Mesajı
Diyanet 31.03.2017 Tarihli Cuma Hutbesi
Diyanet 31.03.2017 Tarihli Cuma Hutbesi