Reklamı Geç
Advert

Ez-Der'den Umre Ödüllü Yarışma

DİYANET HABER- Ez Der ( El Ezher Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği ) Umre Ödüllü Arapca Yarışması yapacak. Yarışma İho-İhl-İlahiyat-Arap Dili ve Edebiyatı ve İlahiyat Önlisans öğrenci ve mezunlarını kapsamaktadır. Detaylar, başvurular ve ödüller....

Ez-Der'den Umre Ödüllü Yarışma

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

YARIŞMANIN AMACI

İSLÂMİ EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLER ARAPCA’YI SADECE GRAMER OLARAK ÖĞRENMEKTEDİR. PRATİK ARAPCA BİLEN ÖĞRENCİLERİMİZ YOK DENECEK KADAR AZDIR.BİLENLER DE YA ARAP KÖKENLİ VEYA ARAP ÜLKELERİNE GİDİP ÖĞRENMEKTEDİR. BU DA MADDİ OLARAK ÇOK KÜLFETLİDİR. BU NEDENLE DERNEK OLARAK İSLÂMİ EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN HEM ARAPCA KONUŞMAYI ÖĞRENMELERİ VE GELİŞTİRMELERİNİ , HEM DE KUTSAL MEKANLARI GÖRÜP GENÇ YAŞTA UMRE İBADETİNİYAPMALARINI SAĞLAMAK. 
 

YARIŞMA KATILIM BİLGİLERİ

YARIŞMAYA KATILMAK İSTEYENLERİN, www.ezherarapcasınav.com ADRESİNDE YAYINLANMAKTA OLAN YARIŞMA BAŞVURU FORMUNU DOLDURMALARI GEREKMEKTEDİR. ( BAŞVURU FORMUNDA ALINAN BİLGİLER 3. KİŞİLERLE PAYLAŞILMAYACAKTIR) SINAVA KATILIM ÜCRETSİZ OLMAKLA BERABER KİTAPLARINI KENDİLERİ TEMİN EDECEKTİR. 
 

YARIŞMA BAŞVURU TARİHİ

KATILIMCILAR YARIŞMAYA ; 26.11.2016 İLE 05.12.2016 TARİHLERİ ARASINDA BAŞVURABİLECEKTİR. 
 

YARIŞMA TARİHLERİ

*17 .12.2016 CUMARTESİ SAAT 13:00 ‘DA BAŞLAYACAK ( İMAM HATİP ORTAOKULU VE İMAM HATİP LİSELERİ İÇİN ) *18.12.2016 PAZAR SAAT 13:00 ‘ DA BAŞLAYACAK ( İLAHİYAT FAKÜLTESİ , İLAHİYAT ÖNLİSANS VE ARAP DİLİ VE EDEBİYATI İÇİN) 
 

YARIŞMA KATEGORİLERİ

1.KATEGORİ : İMAM HATİP ORTAOKULU 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ
2.KATEGORİ : İMAM HATİP LİSESİ 1,2,3,4. SINIFLAR VE MEZUNLARI
3.KATEGORİ : İLAHİYAT FAKÜLTESİ VE İLAHİYAT ÖNLİSANS ÖĞRENCİ VE MEZUNLARI
4.KATEGORİ : ARAP DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRENCİ VE MEZUNLARI
 

YARIŞMA DÜZENLEME KURULU

UMRE ÖDÜLLÜ ARAPCA YARIŞMA SORULARINI HAZIRLAYAN EZ-DER ( EL EZHER ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI VE MENSUPLAR DERNEĞİ ) VE MISIR KÜLTÜR DERNEĞİ ÜST KURULUDUR. 

*SINAVA KATILIP ; 85 -100 ARASI PUAN ALANLAR ARASINDA ÇEKİLECEK KURA İLE HER BİR KATEGORİDEKİ BİRİNCİLERE : 1 UMRE
*SINAVA KATILIP ; 75-84 ARASI PUAN ALANLAR ARASINDA ÇEKİLECEK KURA İLE HER BİR KATEGORİDEKİ İKİNCİLERE : 1 KUDÜS ZİYARETİ
*SINAVA KATILIP ; 70-75 ARASI PUAN ALANLAR ARASINDA ÇEKİLECEK KURA İLE HER BİR KATEGORİDE ÜÇÜNCÜLERE : YAZ TATİLİNDE ARAPCA KURSU 

Sınav sonucunda toplam 4 kişiye umre, 4 kişiye kudüs ziyareti ve 4 kişiye yaz tatilinde arapça kursu ödülü verilecektir.
 

YARIŞMA SONUCUNUN DUYURULMASI

YARIŞMA SONUÇLARI 23.12.2016 CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAKTIR. KATILIMCILAR EZDERARAPCASINAV.COM SİTESİ ÜZERİNDEN TC NUMARALARI İLE SONUÇLARINI ÖĞRENEBİLECEKTİR.

YARIŞMAYA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi