Reklamı Geç
Advert

Sinop Aile ve Dini Rehberlik Bürosundan Hanımlara Özel Konferans

DİYANET HABER- Sinop İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, İl Müftülüğü Çok Amaçlı Salonunda Hanımlara Yönelik program düzenlendi.

Sinop Aile ve Dini Rehberlik Bürosundan Hanımlara Özel Konferans

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Sinop İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, İl Müftülüğü Çok Amaçlı Salonunda Hanımlara Yönelik program düzenlendi.

Programa Sinop İl Müftü V.Fatih Tavlaşoğlu, İl Müftülüğü  Vaizleri Şükran Aman, Betül Öztoprak ve çok sayıda vatandaş katılıdı.

Program Kur’an-ı Kerim  tilavetiyle başladı.Programdan konuşan Sinop İl Müftü V.Fatih Tavlaşoğlu programa katılanlara hoş geldiniz dedikten sonra şunları söyledi “Her ay Aile ve Dini Rehberlik Bürosu farklı konularda programlar düzenlemeye devam edecektir. Her ay bu programları kaçırmadan takip etmeniz menfaatinize olacaktır. Kur’an Kurslarında Kur’an-ı Kerim öğrenmek ve okumak için bir araya geldiğiniz gibi, bu programlarda da bir araya gelelim. Hatta programa gelirken program düzenlendiğinden haberi olmayan arkadaşlarımızı da getirip bizler ile beraber istifade etmelerini temin edelim. Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda görevli arkadaşlara bu çalışmalarından dolayı da teşekkür ederim.” Dedi.

Programa Sinop İl Müftülüğü Vaizi Şükran Aman’ın “Bir Peygamber Eşi Olarak Hz.Aişe (ra)”konulu konuşmasında Hz.Aişe (ra) Validemizin fazileti, erdemi, Ümmeti Muhammet üzerine şefkati hakkında bilgi verdi.

Sinop İl Vaizi Betül Öztoprak “Toplumda Ailenin Önemi” konulu konuşmasında ailenin önemi ve günümüzde aile yapısına karşı yapılan menfi tutumlara karşı aile birliğini ve aile dayanışmasını sağlamanın önemi, ailede kadının erkeğine, erkeğin kadınına ve her ikisinin çocuklara karşı vazifeleri hakkında bilgi verilerek program sona erdi.

Katılımcılar bu tür programların çok faydalı olduğunu, bundan sonraki programları sabırsızlıkla bekleyeceklerini belirterek bu programdan dolayı Sinop İl Müftülüğüne ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlilerine teşekkür ettiler.

 

Haber:Ahmet ERMİŞ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi