Reklamı Geç
Advert

ABD medyası Halep'i görmezden geldi

DİYANET HABER-Türkiye Halep'te yaşanan katliamların durdurulması için yoğun bir çaba harcarken ABD yönetimi ve basını yaşananları görmezden geliyor. ABD'de bugün çıkan gazetelerin birçoğu Halep'te yaşananlara tek bir satır yer bile vermedi.

ABD medyası Halep'i görmezden geldi

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Türkiye, Halep'te yaşanan katliamların çözümü için yoğun bir çaba harcarken, ABD yönetimi sadece yaşananları izlemekle yetiniyor. Türkiye son 10 gündür yoğun bir şekilde Halep'te ateşkesin hayata geçmesi için yoğun bir diplomasi yürütürken, ABD yönetimi olayları dışarıdan takip etmekle yetiniyor. ABD yönetiminin yanı sıra ABD basını da Halep'te yaşananları görmezden gelmeye devam ediyor. ABD'de bugün yayınlanan gazetelerin birçoğu Halep'teki insanlık dramına tek bir cümle yer vermedi.

ABD'nin en önemli gazete ve medya kuruluşlarından Washington Post, New York Times ve USA Today gibi gazeteler manşetlerine tek bir Halep haberi dahi taşımadı. Halep'te yaşanan tahliye krizi ve dram ABD basını tarafından görmezden gelindi. Ülkenin en önemli gazetelerinin birinci haberlerinde Trump'ın adayları ve ekonomi politikaları gibi başlıklar öne çıktı.

ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby ise yaptığı açıklamada Halep ve Suriye konusunda bir politika değişikliğine gitmeyeceklerini ve diplomatik çözüm için uğraşacaklarını açıklamakla yetindi. kaynak: Yeni şafak

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi