Advert
Advert
Advert

Halepte İnsanlık Ölmesin’ yardım TIR’ları sayısı 47’ye ulaştı

DİYANET HABER- Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye genelindeki diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ’Halepte İnsanlık Ölmesin’ yardım TIR’ları sayısının 47’ye ulaştığını söyledi. Tutkun, TIR’lardan 37’si bölgeye ulaşırken İstanbul Küçükçekmece, Eskişehir, Adana’dan da 10 TIR yardım yola çıkacağını söyledi.

Halepte İnsanlık Ölmesin’ yardım TIR’ları sayısı 47’ye ulaştı

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Tutkun, Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı önünde yaptığı açıklamada, Halep’teki yoğun bombardıman ve çatışmanın ardından günlerdir aç susuz halde barınacak yer bulamayan Halepliler için Diyanet İşleri Başkanlığı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başlattığı yardım kampanyası sonucu toplanan insani yardım malzemeleri Halepliler’e ulaştırılmaya devam ettiğini söyledi. 


Tutkun, "Şu ana kadar 37 TIR  yardım malzemesini gönderdik. Bir kısmı ihtiyaç sahiplerine ulaştı, bir kısmı ise Halep’ten gelen ve Türkiye sınırına doğru yaklaşan mülteci kardeşlerimize, Suriyeli kardeşlerimize dağıtacağız. Bugün de İstanbul Küçükçekmece, Eskişehir, Adana’dan da 10 TIR yardımımız yola çıkacak. ” şeklinde konuştu. 

Şuan Hatay, Gaziantep, Kilis’te Türkiye Diyanet Vakfı uzmanları çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettirdiğini vurgulayan Tutkun, “Burada ilk önce Halep tarafından gelecek mültecilerin konaklama ve barınmalarıyla alakalı çalışmalarımız var. Yapılan tespitler doğrultusunda yardımlarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Tutkun ve TDV görevlileri daha sonra Halep'ten gelen aileleri ziyaret etti ve ihtiyaç tespiti yaparak ailelere yardımları ulaştırdı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?