Advert
Advert
Advert

Yılbaşı hangi güne denk gelecek? Yılbaşı Resmi Tatil mi?

DİYANET HABER- 2017 Yılı'nın ilk gününe sayılı zaman kaldı. 1 Ocak 2017, Miladi Takvim'de yeni yılın ilk günü olmakla birlikte, kurumlar için de Resmi Tatil anlamına geliyor. Yılbaşı Resmi Tatil mi? Yılbaşı hafta içine mi denk geliyor? soruları şimdilerde sıkça aranıyor...

Yılbaşı hangi güne denk gelecek? Yılbaşı Resmi Tatil mi?

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

1 Ocak 2017, Miladi Takvim'de 2017 yılının başlangıcıdır. 1 Ocak günü yılbaşı olmasının dışında, Tatil yapma imkanı sunduğu için pek çok kişi tarafından gelişi iple çekiliyor.

2016 yılında Resmi Tatil günlerinin genelde hafta sonuna denk gelmesi ile birlikte çalışanlar ve öğrenciler pek fazla tatil imkanı bulamamıştı. 2017 Resmi Tatilleri ise daha vahim olarak genelde haftasonuna denk geliyor. 1 Ocak 2017 Yılbaşı tatili için de aynı akibetin yaşanmasından endişe ediliyor. 2016'nın sonunda pek fazla tatil imkanı bulamayan çalışanlar ve öğrenciler; "Yılbaşı hangi güne denk geliyor? 1 Ocak hangi güne denk gelecek? Yılbaşı resmi tatil mi? 1 Ocak Resmi Tatil mi? Yılbaşı hafta içine mi denk geliyor?" gibi soruların yanıtlarını arıyor.

Yılbaşı Hangi Güne Denk Gelecek? 1 Ocak Resmi Tatil olacak mı?

Kullandığımız Miladi Takvim'de 1 Ocak yeniyıldır. Ayrıca bugün kanuna göre resmi tatil olarak belirlenmiştir. Bu Yılbaşı'nın hafta içi mi olacağı sorusu ise yanıt buldu.

1 Ocak 2017 Pazar gününe denk geliyor. Bu sebeple Yılbaşı Resmi Tatili, haftasonu tatili ile kaynayacak. Çalışanlar ve öğrenciler zaten Pazar günleri tatil yapıyor.

Bir sonraki Resmi Tatil ise 23 Nisan 2017 günü olacak. O gün de maalesef Pazar gününe denk geldiği için haftasonu tatiline kaynamaktadır. En yakın hafta içine denk gelen Resmi Tatil ise 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. 1 Mayıs 2017 tarihi Pazartesi gününe denk gelecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?