Reklamı Geç
Advert

DHBT Sınav Sonuçları Açıklandı

DİYANET HABER- Diyanet personeli olabilmek için 4 Aralık Pazar günü saat 09:30'da gerçekleştirilen KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınav sonuçları açıklandı

DHBT Sınav Sonuçları Açıklandı

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

DUYURU
(24 Aralık 2016)

DHBT SINAVI HAKKINDA BİLGİ

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınavı 4 Aralık Pazar günü saat 09:30'da gerçekleştirildi. Adaylara 40 sorudan oluşan test için 60 dakika süre tanındı. Tüm öğrenim düzeyleri için sorulan ilk 20 soru temel din bilgisinden geldi. 

Sınav Sonuçları için TIKLAYINIZ

DHBT - 1 'de adaylara İslam İnanç Esasları - İslam İbadet Esasları - Kur'an Tarihi - Siyer - İslam Ahlakı alanlarından soru yöneltildi.

DHBT - 2 'de ise Tefsir - Fıkıh - Hadis - Akaid ve Kelam - İslam Tarihi - Dinler ve Mezhepler - Dini Hitabet ve Öğrenim durumlarına göre belirlenen program müfredatlarından sorular yer aldı.

DHBT PUAN HESAPLAMA İŞLEMLERİ

Adayların sınav sonuçları kadar olmasa da merak ettiği konulardan biride Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT puan hesaplaması oldu, DHBT puan hesaplamasında neler dikkate alınıyor, hesaplama işleri nasıl yapılıyor gibi sorularınıza cevap vermeye çalışalım. KPSS'ye giren adayların normal KPSS puanlarının yanında öğrenim düzeylerine görede puan hesaplama işlemleri yapılacak. Lisans Önlisans ve Ortaöğretim düzeyleri için ayrı ayrı belirlenen sınav puanları KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları şeklinde gösterilmektedir. Bu puanlar 100 üzerinden hesaplanmakta adayın sınav sonuç bilgisi ekranına yansımaktadır.

 

2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT): 
Sınav Sonuçlarının Açıklanması

4 Aralık 2016 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (2016-DHBT ) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 24 Aralık 2016 tarihinde saat 18:40'dan tibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

 

 Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sınav Sonuçları için TIKLAYINIZ

dhbt sınav sonuçları ösym ÖSYM KPSS İslam eğitim Diyanet Diyanet İşleri Başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi