Advert
Advert
Advert

KANLI NOEL’E ALET OLMAYIN

DİYANET HABER- MEMUR-SEN Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı DİYANET-SEN Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Yılbaşı Dolayısıyla sert açıklamalarda bulundu.

KANLI NOEL’E ALET OLMAYIN

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

MEMUR-SEN Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı DİYANET-SEN Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Yılbaşı Dolayısıyla sert açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklama:

İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek düşerken Hristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinizi taksim etmeyin.

Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hristiyanların geleneğine alet olmamalı. Hristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalı. Kandan beslenenlerin gününe meze olmamalı, ekonomik sömürülerine alet olmamalı.

İslam’i geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içinde bulunduğu durumu göz önüne getirmelidir.

Bugün Suriye’de yaşanan drama sessiz kalmayan Türkiye,  Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde ruhuyla tezata düşmemelidir.

Avrupa’da İslam’a ait mabetler tek tek kapatılırken, Müslümanlık fobik bir yaklaşım olarak dünyaya pazarlanırken, Her Müslüman terörist değildir ama her terörist Müslümandır algısını dünyaya aşılarken, Müslüman kanlarıyla Batı beslenirken, bizden olmayan bir eğlence şeklini kutlayan her bir Müslüman Hristiyanların kahkahasına eşlik etmiş demektir.

 Onların emperyalist tuzaklı mahsullerine sevincine  olmuştur. Unutulmamalıyız ki Gözyaşı ve Ölüm kilometrelerce ötelerden Emperyalist dünyanın bir savaşı olarak Müslümanlar üzerine yağdırılmıştır.

Bugün yapmamız gereken Müslüman kardeşlerimize elimizi uzatmaktır. Bugün yapmamız gereken bizim bizden başka dostumuzun olmadığını dünyaya tekrar ilan etmemizdir. İslam Ülkesi olarak Dünya’da varlığını sürdüren Türkiye’nin iç dinamiklerini şekillendirmeye çalışan piyango, şans oyunları gibi haram örgülere asla ve asla tevessül edilmemelidir. Milyonların ahını alarak milyonlara sahip olan insanların dramları ortadayken, Dinimizin  haramlarından sayılan bu kolay zenginlik kılıfı ret edilmelidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?