Advert
Advert
Advert

Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 80. Yıl Dönümü

DİYANET HABER- Türk Diyanet Vakıf Sen Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı, Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 80. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 80. Yıl Dönümü

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Türk Diyanet Vakıf Sen Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı, Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 80. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Arabacı mesajında, Türk milletin destan yazdığı İstiklal mücadelesinin kazanılmasında şüphesiz cephedeki kahramanlar kadar manevi önderlerin de büyük emeği olduğunu belirtti.
Bu değerlerin başında da İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un geldiğini ifade eden Başkan Arabacı, şunları kaydetti:

"Bu büyük mücadelede Mehmet Akif, tüm ruhunu ve benliğini ortaya koyarak, kalemiyle, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır. İstiklal Marşı, bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtması bakımından sadece bir şiir değil, aynı zamanda bir milli mutabakat metnidir. Arkasında bıraktığı eserleriyle yolumuzu aydınlatan Mehmet Akif Ersoy, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. Merhum Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 80. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?