Advert
Advert
Advert

İZMİT'TE 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU AÇILIŞI

DİYANET HABER- Kocaeli İl Müftülüğü, İzmit İlçe Müftülüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesinin destekleri ile Zincirlikuyu Cami Derneğinin gayretli çalışmaları sonucu 2016-2017 Eğitim öğretim döneminde yetiştirilerek minik yavrularımıza hizmet vermeye başlayan 4-6 yaş Kursunun açılışı düzenlenen muhteşem bir programla gerçekleştirildi.

İZMİT'TE 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU AÇILIŞI

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

İZMİT ZİNCİRLİKUYU CAMİİ 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU AÇILIŞI DÜZENLENEN MUHTEŞEM PROGRAMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli İl Müftülüğü, İzmit İlçe Müftülüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesinin destekleri ile Zincirlikuyu Cami Derneğinin gayretli çalışmaları sonucu 2016-2017 Eğitim öğretim döneminde yetiştirilerek minik yavrularımıza hizmet vermeye başlayan 4-6 yaş Kursunun açılışı düzenlenen muhteşem bir programla gerçekleştirildi.

Açılış programına Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Zincirlikuyu Camii Dernek Başkanı Selahattin Büyükoğlu, Zincirlikuyu Camii görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Alikahya Fatih Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Karadaşlı’nın sunumunu yaptığı program Zincirlikuyu Camii İmam Hatibi Necati Adıgüzel tarafından okunan Kur’ân-ı Kerim ile başladı. Okunan Kur'ân-ı Kerim'in ardından İlçe Müftüsü Musa Bilgiç açılış konuşması yaptı. Bilgiç konuşmasında “Yavrularımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. İl Müftülüğümüz, Belediyelerimiz ve Derneklerimizle el ele vererek vatandaşlarımızın da desteği ile İlçemizde 4-6 yaş Kurslarımızın açılması noktası çalışmalar yapıyoruz. Bugün bunlardan bir tanesinin daha açılışını yapmanın mutluluğu hep birlikte yaşamaktayız. Bu vesileyle Zincirlikuyu Camii 4-6 yaş Kursumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, İl Müftümüze, Belediyelerimize, Derneğimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise, “İzmit Belediyesi olarak Müftülerimizin ve halkımızın talepleri doğrultusunda her mahalleye Kur’an Kursu hedefi koyduk ve bunu gerçekleştirdik. Belediye olarak her zaman yapılan hayırlı hizmetlerde yanınızdayız. Bu güzel hizmetlerin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kur’an Kurslarımızın açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ta, “Değerli hemşerilerim! Bu kurslar son derece önemlidir. Yüce dinimiz İslâm’ı en güzel şekilde öğrenmemiz ve yaşamamız hem bu dünyamızı hem ahiretimizi kurtaracaktır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimine daha küçük yaşlarda önem verecek, devletimizin ve diyanetimizin kurslarına göndereceğiz. Bu kurslar yarının mert, sözünün eri babalarını ve yarının anneleri olacak kız çocuklarımızı hayata imanla ve güzel ahlâklı hazırlayacak olan en önemli geçiş noktaları olacaktır” dedi.

Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan ise konuşmasında “Kocaeli’miz şu an İstanbul’u saymazsak 4-6 yaş eğitimde birinci sıradadır. Öğrenci sayımız Kocaeli’de 5000’e ulaştı. Allah sevgisi, Allah korkusu ile yetişen bir çocuktan ne ana-babasına ne topluma zarar gelmez. Vatanımızı böldürmemek için, bayrağı indirmemek için, ezanı dindirmemek için herkes üzerine düşen görevi yapacak. Bu nedenle başta hocalarımız ve Derneğimiz olmak üzere tüm cemaatimize böyle güzel bir müesseseyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Doğan’ın konuşmasının ardından program İlçe Müftüsü Musa Bilgiç’in yaptığı dua ve hep birlikte yapılan kurdele kesimi ile devam etti. Kurdele kesiminden sonra kursu ve öğrencileri ziyaret eden konuklara ikramlarda bulunuldu. Program 4-6 yaş öğrencileri tarafından yapılan gösteriler ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?