Reklamı Geç
Advert

Türkiye'den geldiler diye FETÖ'cülere karşı nefretlerini bastırmışlar

​DİYANET HABER- Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Burkina Faso'dan gelen bir heyetle arasında geçen 'FETÖ' diyaloğunu anlattı.

Türkiye'den geldiler diye FETÖ'cülere karşı nefretlerini bastırmışlar

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Burkina Faso'dan gelen bir heyetle arasında geçen 'FETÖ' diyaloğunu anlattı. Burkina Faso'daki FETÖ'cülerin fakirleri hiç okutmamalarından, Hristiyanları Müslümanlara tercih etmelerinden ve İslam'la bir alakaları olmadığından dolayı hiç sevilmediğini söyleyen Görmez, "Ancak Türkiye'den geldiler diye onlara karşı olan nefretlerini bastırmışlar" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kanal 7'de katıldığı İskele Sancak programında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında açıklamalarda bulundu.

3 hafta önce Burkina Faso'dan gelen bir heyetle arasında geçen 'FETÖ' diyaloğunu anlatan Görmez, "Üç şeyden dolayı onları hiç sevmediklerini söylediler. Nedir diye sorduğumda bana şu cevabı verdiler; 'Birincisi, hiç fakir sevmediler, sadece güç devşirebilecek zengin çocuklarını okuttular. İkincisi, her zaman Hristiyanları bize tercih ettiler. Üçüncüsü de İslam nişanı ile alakalı hiçbir şeyleri yoktu. Bir okulda mescid açtıklarını, bir toplantıda ayet okuttuklarını görmedik' dediler" diye konuştu.

Görmez, Bukina Fasoluların bütün bunlara rağmen FETÖ'cülere karşı nefretlerini bastırdıklarını belirterek, "Bunun sebebini sorduğumda ise, 'Hep Türkiye'den geldiler diye bu nefretimizi bastırdık' cevabını verdiler" dedi.

2009 yılında Kazakistan'ın eski Diyanet İşleri Başkanı ile arasında geçen konuşmayı da aktaran Görmez, "FETÖ okullarına gidenlerin aile, millet ve ümmet bağlarının yok olduğunu ve FETÖ'yle bağlantılarının hepsinin önüne geçtiğini söyledi" ifadelerini kullandı.

 

 

Diyanet Sözleşmeli, Vekil ve Fahriler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi