Reklamı Geç
Advert

2017 'İslami Dayanışma Yılı' oldu

​DİYANET HABER- Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2017 yılını "İslami Dayanışma Yılı" ilan etti.

2017 'İslami Dayanışma Yılı' oldu

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakanlar Kurulu toplantısında konuştu ve 2017'yi "İslami Dayanışma Yılı" ilan ettiğini duyurdu.


Aliyev, Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Bakü'de bu yıl düzenlenecek 4. İslami Dayanışma Oyunlarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Bu oyunları düzenleyerek güçlerini bir daha ortaya koyacaklarını, dini değerlerine sadık olduklarını göstereceklerini belirten Aliyev, "İslam dünyasını birleştirmeye çalışacağız. İslam dünyası için en büyük tehlike de İslam dünyasından geliyor. Bizi bölmek isteyenler, aramıza nifak tohumları saçmak isteyenler hedeflerine ulaşmamalıdır. Tüm bunları dikkate alarak 2017'yi Azerbaycan'da 'İslami Dayanışma Yılı' ilan ediyorum" dedi.

'İşgal durumunu hiçbir zaman kabullenmeyeceğiz'
Ermenistan-Azerbaycan çatışması ve Dağlık Karabağ sorunundan da bahseden Aliyev, Nisan 2016'da Azerbaycan ordusunun düşmana ağır darbe vurduğunu ve binlerle hektar araziyi işgalden kurtardığını hatırlattı.
 
Aliyev, "Nisandaki çatışmalarda elde ettiğimiz parlak zafer hem bizim gücümüzü hem de işgal durumunu hiçbir zaman kabullenmeyeceğimizi ortaya koydu. Bütün provokasyonlara gereken yanıtı vereceğiz. Dış yardım olmasa onlar bizim karşımızda bir hafta bile duramazlar. Bunu kendileri de itiraf ediyor" diye konuştu.
Kaynak: Cnn Türk
 

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi