Reklamı Geç
Advert

Dr. Celal EKER’den Namaz İbadeti ve Gerekliliği Hakkında Konferans

DİYANET HABER-Samsun-İlkadım Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Celal EKER, 12.Ocak.2017 perşembe günü Abdullah Paşa Camii’nde vaaz ettikten sonra Kalkanca Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nda öğrencilere “Namaz İbadeti ve Gerekliliği” hakkında konferans verdi.

Dr. Celal EKER’den Namaz İbadeti ve Gerekliliği Hakkında Konferans

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

 Samsun-İlkadım Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Celal EKER, 12.Ocak.2017 perşembe günü Abdullah Paşa Camii’nde vaaz ettikten sonra Kalkanca Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nda öğrencilere “Namaz İbadeti ve Gerekliliği” hakkında konferans verdi.

Dr. Celal EKER, konferansta özetle şunları ifade etti:

“Kur’an’da: “Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım isteyin” (Bakara:153); bir hadis-i şerifte ise: “Beş vakit namaz, büyük günahlardan kaçınıldığı takdirde küçük günahlara keffarettir” buyrulmuştur (Ahmed b. Hanbel, Müsned, II, 229).

Dünya ve ahiret mutluluğunu elde etmek, huzurlu olmak için namaz kılarak Allah ile manevi irtibat kurmalı ve bu bağı devam ettirmeliyiz. İbadetlerimizle huzura kavuşabiliriz. Varlığımızı sağlıklı bir şekilde sürdürmek için yeme-içme gibi bir takım ihtiyaçları giderdiğimiz gibi, ruhumuzun canlılığını muhafaza etmek, ruhî melekelerimizi geliştirmek için ibadet etmeliyiz. Namazlarımızda “ihsan” mertebesini (Allah'ı görüyor gibi ibadet etme hedefini) gerçekleştirmeli ve bu hakikati yakalamaya çalışmalıyız. Allah'a yönelen ve O’nu tüm varlığıyla seven bizler, O’nun rızasına uygun bir şekilde yaşamak için elimizden geleni yapmalı; O’nun sevgisine gölge düşürecek şeylerden daima uzak durmalıyız.

Aziz şehitlerimizi, merhum gazilerimizi, vefat eden Devlet büyüklerimizi, 15.Temmuz’da vatan haini darbeciler tarafından şehit edilen emniyet güçlerimiz ile masum vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Dereceleri âlâ olsun (Âmin).”

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa emekli erzurum     2017-01-13 celal hocam saygılarımı sunarım. sizin kafile başkanı olduğunuzda umrede beraberdik.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi