Reklamı Geç
Advert

Eski bölge Yatılı Kur’an kursu hizmete açıldı.

​DİYANET HABER- 1993 yılında rahmetli eski Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut ÖZAL döneminde Bölge Yatılı Hafızlık Kur’an kursu olarak hizmete başladı.

Eski bölge Yatılı Kur’an kursu hizmete açıldı.

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

1993 yılında rahmetli eski cumhurbaşkanı Sayın Turgut ÖZAL döneminde Bölge Yatılı Hafızlık Kur’an kursu olarak hizmete başladı.

Bölge Yatılı Kur’an kursu 1996 yılına kadar hafızlık müessesini sürdürmüştü.  1997 yılında öğrenci yetersizliği ve eğitim sisteminin 8 yıllık zorunlu eğitim sistemine geçildiğinden kurs kapatıldı ve 2016 yılına kadar Kayseri Eğitim Merkezi olarak kullanıldı.

1993-2000 yılları arasında bölgemizde yüzlerde hafız yetiştiren bu kursun 2000 yılından sonra 2016 yılına kadar Kayseri Eğitim Merkezi olarak kullanıldı.

15.6.2016 tarihi itibari ile Kayseri Eğitim Merkezi yeni binasına taşınması sebebiyle  yeniden kuran Kursu hizmetlerinde kullanılmak üzere Melikgazi Müftülüğümüze devredildi. Müftü beyin azim ve gayretleri sayesinde son sistem bir kurs olarak tadilat yapıldı. Odaları baza sistemi 3 kişilik adeta 5 yıldızlı bir kurs oldu. Hafızlık müessesesinde ileriye götürecek spor salonu konferans salonu, tv izleme salonu kitap okuma salonu, dinleme salonları gibi  bir çok sosyal aktivite yapılabilecek bir kompleks haline geldi.

Müftü beyin azim ve gayretleri sayesinde 2011 yılından itibaren 3’’u hafızlık kursu 32’si gündüzlü kursların açılışını yapılarak hizmete etmeye durmayan doymayan Dolar; 2013 yılından itibaren 04-06 yaş sınıflarına çok yoğunluk vererek 

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri