Reklamı Geç
Advert

Ardahan'dan Halep'e 6 Tır Yardım Yapıldı

​DİYANET HABER- Ardahan İl ve ilçe Müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı Ardahan Şubesi öncülüğünde, Ardahan Belediyesi, Göle Belediyesi ve İHH’nın katkılarıyla başlatılan "Halep'te İnsanlık Ölmesin" faaliyeti insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında Ardahan’dan Halep’e ulaştırılmak üzere 6 TIR yola çıktı.

Ardahan'dan Halep'e 6 Tır Yardım Yapıldı

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Ardahan İl ve ilçe Müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı Ardahan Şubesi öncülüğünde, Ardahan Belediyesi, Göle Belediyesi ve İHH’nın katkılarıyla başlatılan "Halep'te İnsanlık Ölmesin" faaliyeti insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında Ardahan’dan Halep’e ulaştırılmak üzere 6 TIR yola çıktı.

Ardahan İl ve İlçe Müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Ardahan Şubesi, Ardahan Belediyesi, Göle Belediyesi ve İHH’nın katkılarıyla toplanan un, kömür, çocuk bisküvisi, çocuk bezi, temizlik malzemesi, halı, yorgan, battaniye,  bay ve bayan elbiselerden oluşan 6 TIR yardım, Halep'e ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Ardahan şehir merkezinde düzenlenen tören, Merkez Cami Müezzin-Kayyımı Eyüp ERDİM ’in Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Belediye Başkanlarının konuşmalarından sonra söz alan Ardahan İl Müftü V. Turğut TOPALOĞLU, yaptığı konuşmasında bugün buradan Ardahanlı hayırseverler tarafından Suriye’ye 6 TIR yardım  gönderildiğine işaret ederek “Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir ”(3/AL-İ İMRAN). ayetini okuyarak yardım yapanların mükafatının mutlaka alacağını söyledi. Merkez nüfusu yirmi bin olan bir yerde böyle bir yardımın gerçekleşmesi büyük onur.

Allah yardım yapan kardeşlerimizden razı olsun dedi. Halep’te bulunan kardeşlerimize yardım ulaştırdığımız gibi Yayla dağında bulunan Türkmen  kardeşlerimize de 1 TIR dolusu malzeme ulaştıracağız, İnşallah dedi. Yapılan yardımlarda dolayı Belediye Başkanlarıma, İlçe Müftüsü arkadaşlarıma, İl'de çalışan Görevli arkadaşlarıma, tüm İmam-Hatip kardeşlerime ve de tüm Ardahan halkına can-ı gönülden teşekkür ediyorum dedi. Sizler kararlarınızı, durduğunuz yeri ve uzattığınız eli gösterdiniz. Cenab-ı hak teala makbul eylesin inşallah. Nar-ı cahimine perde olsun. Bizi de sizi de azat etsin. Allahü Teala Memleketimiz ve Ülkemizi korusun, inşallah diyerek sözlerini tamamladı. İl Müftü V. Turğut TOPALOĞLU’nun duasıyla yardım tırları yola çıktı ve tören sona erdi.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi