Reklamı Geç
Advert

Bağcılar'da 44 Bayan Hafızlık İcazet Belgesi Aldı

​DİYANET HABER- Bağcılar'da hafızlık kursunu başarıyla tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavı geçen 44 kadın hafız törenle icazet belgesine kavuştuKaynak: 44 hanım hafızlık icazet belgesi aldı

Bağcılar'da 44 Bayan Hafızlık İcazet Belgesi Aldı

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda düzenlenen tören ilk olarak Kur'an tilavetiyle başladı. Ardından bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek kadar öğretmenin de önemli olduğunu belirterek hafızlara şöyle seslendi: "Sizler de çok iyi çalışarak kutsal kitabımızın tamamını ezberleyip, sertifika almaya hak kazandınız. Hepinizi tebrik ediyorum."

"PEYGAMBERİMİZ, KUR'AN-I ÖĞRENMEYİ VE ÖĞRETMEYİ TAVSİYE EDİYOR"

Ülkenin büyük bir sınavdan geçtiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da Kuran'ı Kerim'de 'üzülmeyin, gevşemeyin! Eğer inanıyorsanız üstün gelecek olanlar sizlersiniz' diye buyurulduğunu hatırlattı.

Çağırıcı, "Peygamberimiz (s.a.v.), 'sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve onu başkalarına öğretenlerinizdir', diyor. Kutsal kitabımızı öğrenmeyi ve öğretmeyi tavsiye ediyor. Kur'an, Yüce Allah'ın insanlara gönderdiği hidayet kaynağı bir kitaptır" diye konuştu. Çağırıcı, kursu tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavı geçerek icazet belgesi almaya hak kazanan kadın hafızları tebrik etti.

"BAŞARILI HAFIZLAR YARIM ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ"

İl Müftü Vekili Mehmet Yaman da hafızları kutlayarak, "Müslümanlar olarak Kur'an-ı Kerim'in en doğru şekilde anlaşılması ve anlatılması amacıyla yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti. Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula da "Hafızlar, Allah'ın koruması altındaki kutsal kitabımızı kalplerinde ve zihinlerinde saklayarak çok büyük bir sevaba nail oluyorlar" şeklinde konuştu. İlçe Müftü Vekili Yusuf Özel de hafızların Kur'an'ın tüm insanlığa aktarılmasında hafızlara büyük görevler düştüğünü söyledi. Konuşmaların ardından 44 kadın hafıza sertifikaları protokol tarafından verildi. Yine, başarılı hafızlar, Bağcılar Belediyesi tarafından yarım altın ile ödüllendirildi.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri