Reklamı Geç
Advert

Küçük Yaşta Dürüst Alışverişi Öğreniyıorlar

​DİYANET HABER- Şehit Asb. Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, işletmecisi olmayan kantinde alış-verişlerini kendileri yapıyorlar.

Küçük Yaşta Dürüst Alışverişi Öğreniyıorlar

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  Bu haber okuyunca Vali'nin niye bu okulları önemsediğini anlayacaksınız

Şehit Asb. Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, işletmecisi olmayan kantinde alış-verişlerini kendileri yapıyorlar.

Vali Necati Şentürk, Şehit Asb. Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokuluna yaptığı ziyarette, öğrencilerin bu alışverişine eşlik etti ve öğrencilerin bu asil hareketlerinin diğer okullara da örnek olduğunu söyledi. Öğrencilerin, hiçbir zorlama olmadan bu davranışı gönüllerinden gelerek yaptığını belirten Vali Necati Şentürk, “Ömer Halisdemir ne kadar mert, kahraman, asil ve dürüst ise; bu okuldaki öğrenciler de okulun ismine layık bir şekilde hareket etmektedirler. Okulun kantininde işletmeci ve kasiyer yok. Öğrenciler ihtiyaçlarını kendileri alıyor, ürünün parasını eksiksiz bir şekilde kasaya kendileri koyuyor ve para üstünü de kendileri alıyorlar. Bu asil ve örnek bir davranıştır.

Bu, okulun ismi olan Kahraman Ömer Halisdemir’e yakışan bir davranıştır. Öğrencileri buna zorlayan hiç kimse yok. Öğrenciler bu davranışı, bu dürüstlüğü kendileri içinden gelerek yapmaktadırlar. Kantin zarar etmiyor, kâr ediyor. Kantinin kapısı da yok, kantinci de yok. Kantine kilit vurulmuyor. Bu uygulama eğitim stratejisi açısından çok güzel ve doğru işleyen bir uygulamadır. Bu asil davranışı öğrencilere aşılayan değerli büyüklerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, Şehit Asb. Ömer Halisdemir’e de Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca, öğrenciler sınıflara kumbara koymuşlar. Kumbarada biriken paraları ilimizde yaşayan ve durumu iyi olmayan göçmen çocuklara ulaştırıyorlar” dedi. Kaynak: Kırşehir 24 Haber

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sevda     2017-01-18 Muhteşem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYIN VAAZI, Ramazan Bayramı Sunum Vaaz
AYIN VAAZI, Ramazan Bayramı Sunum Vaaz
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi