Reklamı Geç
Advert

İstanbul Müftüsü Yılmaz, Müftülüklerimiz Rehabilitasyon Limanı Olacak

​DİYANET HABER- Rahmi Yaran’dan boşalan müftülüğe atanan Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “Açık kapı günleri yaparak, halkla ‘Kitap kafe’ mekanlarda gençlerle bir araya geleceğiz ” dedi.

İstanbul Müftüsü Yılmaz, Müftülüklerimiz Rehabilitasyon Limanı Olacak

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  Rahmi Yaran’dan boşalan müftülüğe atanan Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “Açık kapı günleri yaparak, halkla ‘Kitap kafe’ mekanlarda gençlerle bir araya geleceğiz ” dedi.

İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, yaptığı açıklamada “Müftülüklerimiz bir rehabilitasyon limanı olsunlar.” dedi Müftü Yılmaz, açıklamasına devamla “İstanbul’da, mevcut nüfus ve büyüklüğüne rağmen cami ve din görevlisinin eksik olduğunu biliyoruz. İstanbul’umuzu ‘nereye kadar taşıyabiliriz’i görmeye çalışacağız. İmam hatipler, ilahiyat fakülteleri, Kur’an kursları, cami dernekleri ve STK’larla iletişimimizi güçlü kılacağız. İrfan ekolleri dediğimiz yapılar var. Bunların belli bir mesafede ve hepsine eşit olmak şartıyla ilişkilerimizi güçlendireceğiz. Zaman zaman bunlarla bir araya gelerek, bunlara rehberlik etmenin yollarına bulacağız. Müftülüklerimiz bir rehabilitasyon limanı olsunlar. Açık kapı günleri yaparak, halkla görüşme günleri yapmayı planlıyoruz. İnsanları dinlemek, sorularını cevaplamaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz‘Kitap kafe’ türü mekanlar yaparak gençlerimizi buralara çekmeyi planlıyoruz.” dedi,

 

 

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri