Advert
Advert
Advert

Timurtaş Hoca, vefatının 17. yılında rahmetle anılıyor

​DİYANET HABER- İslam davasının yılmaz vaizi Timurtaş Uçar Hoca vefatının yıl dönümünde rahmetle yad ediliyor. 12 Eylül döneminde Müslümanların hakir görüldüğü bir zaman diliminde verdiği vaazlarla, hakkı ve hakikati haykıran Timurtaş Hoca, hakka irtihalinin 17. senesinde özlem ve dualarla anılıyor.

Timurtaş Hoca, vefatının 17. yılında rahmetle anılıyor

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

 Hakkın ve hakikatin gür sesi Timurtaş Uçar Hoca vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor. Hayatının her döneminde İslam dinin gerçeğini dile getirmekten bir an olsun geri durmayan ve coşkulu vaazlarında Müslümanlara bilinç aşılayan Timurtaş Hoca, darül bekaya hicret edişinin 17. sene-i devriyesinde dualarla yad ediliyor.

HAKKI VE HAKİKATİ HAYKIRDI

Müslümanların ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğü ve öz yurtlarında garip, öz vatanlarında parya konumuna düştüğü 12 Eylül döneminde, hakkın kürsüsünden hakkı haykırmaktan bir an bile geri durmayan ve türlü zulüme göğüs geren Timurtaş Uçar Hoca, aradan geçen 17 koca yıla rağmen halen müminlerin gönlündeki yerini koruyor. İmanından gelen samimiyeti sesine de yansıyan ve nice Müslümanın gönül tellerini hakikat adına titreten Timurtaş Hoca, önüne konan bütün engellemelere rağmen, hiçbir zaman hak bildiği yoldan ayrılmadı. Verdiği coşkulu vaazlarda insanları Hakk’ın ipine sarılmaya çağıran kutlu vaiz, bu ülkenin ruh hamurkarlığını yoğuran nice büyük şahsiyeti de vaaz kürsüsünden bu millete hatırlatmayı unutmadı.

TİMURTAŞ UÇAR HOCA KİMDİR             

1944 yılında Elazığ’da doğan Timurtaş Hoca, İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur. Akabinde Muş ve Malatya’da vaizlik görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra İstanbul’da merkez vaizliği ve müftü muavinliği görevlerini yürütmüştür. 31 yıl boyunca Diyanet bünyesinde çalışan Timurtaş Uçar Hoca emekliliğinden sonra da başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanında insanlara hakikati haykırmıştır. Ömrünü İslam davasına adayan Timurtaş Hoca, 20 Ocak 2000 tarihinde ruhunu rahmana teslim etmiştir. Kabri şerifi Topkapı Kozlu’da bulunmaktadır.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?