Advert
Advert
Advert

Kendini Okuyucu Olarak Saklamış

​DİYANET HABER- Trabzon’un Tonya İlçesi’nde bir camide imam olarak görev yapan İ.A. hakkında FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tutuksuz yargılanacak olan İmam İ.A.’nın meslekten ihracı istendi.

Kendini Okuyucu Olarak Saklamış

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Trabzon’un Tonya İlçesi’nde bir camide imam olarak görev yapan İ.A. hakkında FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tutuksuz yargılanacak olan İmam İ.A.’nın meslekten ihracı istendi.

İMAM SUÇTAN KURTULMAK İÇİN...

FETÖ/PDY üyelerinin başka cemaatler yaklaşarak kamufle olduğu iddiaları Trabzon’da gün yüzüne çıktı. Trabzon’un Tonya İlçesi’nde görevli imam İ.A., FETÖ/PDY operasyonlarının ardından gözaltına alındı. Silahlı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle sorgulanan İ.A., hakkındaki iddiaları reddederek, Nur cemaati çatısı altında bulunan okuyucu grubundan olduğu yönünde ifade verdiği ortaya çıktı. Suçtan kurtulmak için kendisini bir başka cemaat çatısı altında gösteren İ.A. hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. 

İKİ ŞÜPHELİ İMAMI ELE VERDİ

Soruşturma aşamasında iki şüpheli F.S ve Y.Y.’nin ifadesi imamı ele verdi. İki şüpheli ifadelerinde imamın FETÖ/PDY içerisinde faaliyetlerin anlattığını sohbet toplantılarında memurlar gurubu içerisinde yer aldığını ileri sürdüler. Toplantılarda FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen’in kitabının okunduğu ortaya çıktı. Şüpheli imam hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

Kaynak: Güne Bakış (http://www.gunebakis.com.tr/haber/111323/kendini-okuyucu-olarak-sakladi.html)

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Uzun     2017-01-31 Sevgili okuyucular bu haberi yapanları esef ile kınıyorum. Canabu Hak hucurat suresinin altıncı ayetinde buyuruyor ki; Ey iman edenler size bir fasık haber getirdiği zaman onu araştırın yoksa haksız olarak bir kavme zulmetmiş olursunuz, sonrada pişman olursunuz. Bu haberi yapanlarda birgün pişman olacaklar. Çünkü ben bu din görevlisi arkadaşı çok iyi tanıyorum. Kasinlikle atfedilen suçla hiç bir bağı yoktur. Kendisi iki kez soruşturma geçirmiş ve aklanarak görevinin başına dönmüştür.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?