Reklamı Geç
Advert

Umre Ticareti Yapan İmamları İfşa Edeceğim

​DİYANET HABER- Her yıl tekrar edilen umre sezonu dolayısıyla bazı cami görevlilerinin umreci toplayarak hem harcırah, hem umrecilerden pay ve hem de kontenjan hakkı elde ederek eş ya da yakınlarıyla bedava umreye gitmesi vatandaşı tepkisine neden oldu.

Umre Ticareti Yapan İmamları İfşa Edeceğim

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Her yıl tekrar edilen umre sezonu dolayısıyla bazı cami görevlilerinin umreci toplayarak hem harcırah, hem umrecilerden pay ve hem de kontenjan hakkı elde ederek eş ya da yakınlarıyla bedava umreye gitmesi vatandaşı tepkisine neden oldu.

Türkiye'nin en büyük şikayet portalı olan şikayetvar.com'a yazan Kemal A adlı bir vatandaş "Diyanet İşleri Başkanlığı Din Görevlilerin Ticaret Yapmaları Hakkında" başlığı altında yazdığı şikayetinde şunları dile getirdi.

"Devlet memurları kanunen ticaret yapamaz. Şu anda bazı din görevlileri turizm firmaları ile umreci toplayıp kişi başına belirli rakamlarla anlaşarak umreci götürüyorlar. Diyanet'in bunlara izin vermesinin yasal olmadığını düşünüyorum. Bunların takibini yapmalı. Müfettişlerine takıp ettirebilir. Çeşitli kılıflar uydurarak bu işler yapılıyor. Bu çağda bunların takibi hiçte zor değil. Bir kısmı da yeterli sayıda umreci bulamaz ise başkalarının kontrolü altında gönderiyor. Lütfen herkes işini yapsın. Topluyor ise de diyanet ile götürsünler. Bari devletin kurumu kazansın. Bu haksızlığa devam edilirse bu işi yapan din görevlilerini belgelerle diyanete ifşa edip şikayette bulunacağımı beyan ediyorum. Bu uyarımın dikkate alınmasını istiyorum. Şu anda kimseyi şikayet etmiyorum. Kimseyi suçlamıyorum. Lütfen herkes görevini yapsın. Devlet memurun hakkını veriyor."

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi