Advert
Advert
Advert

Camiler hayatın merkezi haline gelecek

​DİYANET HABER- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerin yapımına ilişkin standartlar getirmeye hazırlanıyor.

Camiler hayatın merkezi haline gelecek

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Cami Standartları Projesi” için bir araya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında gerçekleşen toplantıda, camilerin, medeniyete yakışır ve günümüz ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde imar edilmesi için hangi adımların atılması gerektiği üzerine görüşler paylaşıldı.

Cami Standartları Projesi ile camiler; günümüz koşullarına uygun modern projelerin uygulandığı ve denetlenebildiği, kendi enerjisini üretebilen, kullanım suyunun geri dönüşüm olarak çevre ve peyzaj düzenlemelerinde kullanılabildiği, kimlikli şehirler projesine hizmet eden, şehrin dokusuna uygun ibadet mekanları olacak.

Ayrıca yapı denetimle ilgili hususlarda yapılacak gerekli düzenlemeler sayesinde depreme dayanıklı güvenli yapılar oluşturularak vatandaşların can güvenliği de sağlanacak.

Yapılacak mevzuat düzenlemeleri ile de camiler, sadece bir ibadet alanı olmaktan çıkıp hayatın merkezi haline gelecek. Böylece toplumun her kesimi tarafından kullanılan fonksiyonel yapılar haline dönüşecek.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SELAM -ÜN ALEYKÜM     2017-02-02 Belirlenen bir zaman diliminde Yatsı namazlarının ramazan aylarında olduğu gibi ileri saat uygulaması yapılması nasıl olabilir acaba. Çünkü akşam namazı kılmayı müteakip daha akşam yemeği yerken çok kısa bir süre sonra yatsı oluyor. Bu durumda yatsı namazına cemaatle katılım çok az oluyor. Ramazan ayı uygulamasının bazı zaman dilimlerinde uygulanması nasıl olabilir acaba.
VATANDAŞ     2017-02-02 Diğer illerimizde de merkezi camilerden bir kaç tanesinin özel güvenlik personeli istihdamı ile 24 saat açık kalmasının sağlanmasının güzel olacağını düşünüyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?