Reklamı Geç
Advert

48 saatte 38 bin kişi başvurdu

​DİYANET HABER- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TVNET'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, büyükanne maaşına ilişkin "Son 48 saatte 30 bin başvuru gerçekleşti" dedi.

48 saatte 38 bin kişi başvurdu

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TVNET'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Torunlarının bakımını üstelenen anneanne ve babaannelere aylık 425 lira yardım yapılmasını sağlayan "Büyükanne Projesi"ne ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, "Son 48 saatte 30 bin başvuru gerçekleşti" dedi.

 

  1. Müezzinoğlu, doğum yapan kadınların istihdamda kalmalarını sağlamak için torunlarına bakan anneanne ve babaanneleri desteklemeyi planladıklarını, bu kapsamda başlayacak projenin ilk etapta pilot ilde 0-3 yaş arasındaki çocukları kapsayacağı bildirdi. Proje İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep'te toplam 6 bin aileyi kapsayacak.

Emeklilikte yaşa takılanlar

Müezzinoğlu, TBMM Başkanlığı'na sunulan tek pirim düzenlemesine ilişkin, "53 TL ödeyenler, genel sağlık sigortası kapsamına girecek" ifadelerini kullandı. Kaynak: Yeni Şafak

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi