Advert
Advert
Advert

DİTİB imamları casusluk yapmıyor

​DİYANET HABER- Almanya’da DİTİB (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği)’e bağlı imamlar casuslukla suçlanmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Jager, DİTİB'in kurum olarak casusluk yaptığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığını duyurdu.

DİTİB imamları casusluk yapmıyor
Haberin videosu için tıklayın!

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Almanya’da DİTİB (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği)’e bağlı imamlar casuslukla suçlanmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Jager, DİTİB'in kurum olarak casusluk yaptığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığını duyurdu. 

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bünyesinde Almanya’da görev yapan imamlar, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında casuslukla suçlanmıştı. İmamların, Almanya’da yaşayan FETÖ’cülerin Türkiye’ye bildirildiği iddia edilmiş, bir kısmının hakkında soruşturma açılmıştı. 

Mahkeme iddiaları araştırdı 

Hatta bazı imamlar görevlerinden olmuş Türkiye’ye çağrılmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında işten çıkartılan imamlar konuyu Köln İş Mahkemesi'ne taşıdı. 
Skandal olaylar sonrasında Kuzey Ren-Vestfalya ve Aşağı Saksonya'da güvenlik birimleri, DİTİB'e bağlı imamların Türkiye'ye Gülen yapılanması sempatizanlarını bildirdiği iddiasını araştırdı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Jager, Anayasayı Koruma Teşkilatının, DİTİB'in kurum olarak casusluk yaptığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığını tespit ettiğini belirtti.  Kaynak: Güneş

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?