Advert
Advert
Advert

Yunus Emre Bir Yılda Hafız Oldu

​DİYANET HABER- Türkiye'deki Kur'an bülbüllerine bir yenisi daha eklendi. Bafra İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kur'an Kursunda eğitim gören Yunus Emre Sezer 1 (bir) yılda Hafız oldu.

Yunus Emre Bir Yılda Hafız Oldu

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:Şu ana kadar Türkiye’de bulunan 126 bin 500 Kur'an bülbülüne bir yenisi daha eklendi.

28 Şubat süreciyle beraber sekteye uğrayan Hafızlık müessesesi, eğitimde uygulamaya konulan 4+4+4 sistemiyle tekrar hayat bulmaya başladı. Birinci kademe İlköğrenimini tamamlayıp Bafra Merkez Kur’an Kursunda Hafızlık eğitimine başlayan Yunus Emre Sezer, bir yıl gibi kısa sürede Hafızlığını tamamlayarak 10 yaşında Hafızlık Belgesini almaya hak kazandı.

Hafız Yunus Emre Sezer Umre ile Ödüllendirildi

Bafra Merkez Kur’an Kursunda hafız adaylarına uygulanan motivasyon yöntemlerinin çok faydalı olduğunu belirten Kurs Müdürü Mehmet Şenel “Hafız adaylarımızın moral motivasyonlarını diri tutmak adına farklı etkinlikler ve organizasyonlar düzenliyoruz. Hafızlığını bir yılda tamamlayanlara Umre ödülü hediye ediyoruz. Bu da çocuklarımızı daha disiplinli ve daha düzenli çalışmaya, dolayısıyla da daha başarılı olmaya teşvik ediyor. Hali hazırda Hafızlığını devam ettiren öğrencilerimiz, devam eden Umre ödülünü kapmak için birbirleriyle yarışıyorlar ve bu  bizi mutlu ediyor” dedi.

Türkiye elemelerine katılarak Umre ile ödüllendirilen Yunus Emre Sezer bir yılda Hafızlığını tamamlayarak ilköğrenimine kaldığı yerden devam etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
Kutlu Doğum Haftası’nın bilinen tarihi
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?
İlahiyatlar ve Diyanet neden hedefte?