Reklamı Geç
Advert

Diyanet Kur’an Kursları Arası Bilgi Yarışması Düzenliyor

​DİYANET HABER- Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur’an kursları arasında bilgi yarışması düzenliyor. Yurt genelindeki Kur’an kursları arasında Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma ve temel dini bilgiler yarışması yapılacak. Yarışmaya başvurular başladı.

Diyanet Kur’an Kursları Arası Bilgi Yarışması Düzenliyor
Haberin videosu için tıklayın!

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur’an kursları arasında bilgi yarışması düzenliyor. Yurt genelindeki Kur’an kursları arasında Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma ve temel dini bilgiler yarışması yapılacak. Yarışmaya başvurular başladı.

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yüzünden en güzel okuyan kişi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yarışmasıyla belirlenecek.  Geleneksel hale gelen yarışma, yurt genelinde, başkanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren kurslar arasında yapılacak.

Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma ve temel dini bilgiler yarışması Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlendi. Amaç ise, Kur’an kurslarına katılımı artırmak; bu kurslarda okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve yüce kitabımızı güzel okumaya teşvik etmek.

Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasının ön elemeleri 2-3 Mayıs’ta, finali ise 21 Mayıs’ta Ordu ve Bursa’da gerçekleştirilecek. Dini Bilgiler Yarışması’nın birincileri ise 26 Mayıs tarihine kadar seçilecek. Başvuruya ilişkin detaylı bilgiler www.diyanet.gov.tr internet adresinden edinilebilir.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Haftanın Hutbesi, 'ÖMRÜMÜZÜ RAMAZAN KILABİLMEK'
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi
Diyanet 23.06.2017 Tarihli Cuma Hutbesi