Reklamı Geç
Advert

İl Müftüsü Çelik Erfelek’te Din Görevlileri İle Buluştu

​DİYANET HABER- Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik Erfelek İlçe Müftülüğünde yapılan personel aylık mutat toplantısına katıldı.

İl Müftüsü Çelik Erfelek’te Din Görevlileri İle Buluştu

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik Erfelek İlçe Müftülüğünde yapılan personel aylık mutat toplantısına katıldı.

Toplantıya İl müftüsü Ali Hayri Çelik,İlçe Müftüsü Mikail Özkan,İlçe Müftülüğü Vaizi Ali Koblay ve din görevlileri katıldı.

Toplantıda din görevlilerine konuşan İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi “Değerli görevlilerimiz;görevlerinizde sizleri başarıya ulaştıracak iki önemli unsur vardır.bu iki unsur birbirlerinin tamamlayıcısıdır.  Bunlar bilgi ve aşktır.Bilgi olmadan aşk, aşk olmadan tek başına bilgi bir işe yaramaz. Peygamber Efendimiz (sav)in hayatına baktığımızda bunu daha iyi görebiliyoruz. Bizler Rasülüllah (sav) varisleri olmamız hasebiyle vazifemiz insanlara Allah (cc)ın emirlerini ve yasaklarını anlatmak, bu emirlere  yerine getirenlere, Cenab-ı Hak’kın Kur’an-ı Hakim’inde vâddettiği mükâfatları onlara anlatmaktır. Bizlerin vazifesi, sadece namaz kıldırmak değildir. Toplumun her kesimine ulaşmamız gerekmektedir.Bilhassa genç kardeşlerimizin gönül dünyalarına girerek İslam’ın güzellikleri ile onları donatmalıyız. Bunları yaparken kendimizi de ihmal etmememiz gerekmektedir. Kendimizi İslam’ın emir ve nehiylerine  daha iyi vakıf olabilmemiz ve günümüz olaylarını daha iyi yorumlayabilmemiz için araştırmalar yapıp bol bol kitaplar okumalıyız. Toplumu inşa edecek bizleriz görevimizi ihmal,telafisi mümkün olmayan veballeri beraberinde getirir. Yeni bir aşk ve heyecanla bu milletin manevi hayatına rehberlik edeceğiz. Cenab-ı Hak bizlere kolaylıklar ihsan eyleyip vazifelerimizi bihakkın yerine getirmeyi nasip eylesin” dedi

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in açılış konuşması ile başlayan toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından  dilek ve temenniler ile sona erdi.

Haber:Ahmet ERMİŞ

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri