Reklamı Geç
Advert

22 Şubat 2017 Yılı Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

​DİYANET HABER- Cenab-ı Allah’ın "Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik." dediği, yüce İslam Peygamberi Hz.Muhammed (s.a.v)’in doğum günü olan bu kutlu günü Mevlid Kandili olarak kutlamaktayız.

22 Şubat 2017 Yılı Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Cenab-ı Allah’ın "Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik." dediği, yüce İslam Peygamberi Hz.Muhammed (s.a.v)’in doğum günü olan bu kutlu günü Mevlid Kandili olarak kutlamaktayız.

Dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlığın kol gezdiği, tek Allah inancının unutulduğu, insanlığın korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş olduğu, yaşanmaz bir hale gelen bir dünyaya gözlerini açan Peygamber efendimiz (s.a.v) insanlığın kurtuluşu olmuştur.

İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v) gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır. Doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır. O gün, insanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır. Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allahın bütün insanlara en büyük nimetlerinden, lütuflarından birisidir.

Peygamber Efendimizin ahlakı, yüce kitabımız Kur’an ahlakıdır. O'nun üstün ahlakı, örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği üstün değerlerin tümü, bütün insanlık için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Peygamber Efendimiz (s.a.v), hak, hukuk, adalet, medeniyet, hürriyet ve insan hakları gibi evrensel kavramları halk arasına yerleştirmiş, insanlık için bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olmuştur. İnsanların da en başta gelen görevi, muazzez peygamberimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve onu kendimize örnek almak olmalıdır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) ırk, dil, renk, coğrafya ayrımı gözetmeksizin hepimizi aynı Allah’a, aynı kitaba, aynı peygambere inanan, aynı secdeye baş koyan, aynı kıble yönelen din kardeşleri olarak ilan etmesine rağmen; yazık ki İslam dünyası, kardeşlik ahlakını unutarak, böylesi ulvi bir değeri çoğu zaman cehalet, menfaat, kısır çekişme ve inatlaşmalara kurban eder olmuştur.

Bu kutlu gece vesilesiyle, Peygamber Efendimize salat ve selamlarımızı gönderirken, onunla gelen vahiy ışığının bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini Federasyon olarak temenni ediyoruz.

Recep KIYAK
Genel Başkan

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi