Reklamı Geç
Advert

Anne ve Babasının Cenaze Namazlarını İmam Oğulları Mustafa Çerçel Kıldırdı

​DİYANET HABER- Sobadan zehirlenip ölen Ayşe ve Osman Çerçel çiftin cenaze namazlarını imam oğulları Mustafa Çerçel kıldırdı

Anne ve Babasının Cenaze Namazlarını İmam Oğulları Mustafa Çerçel Kıldırdı
Haberin videosu için tıklayın!

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Karabük'te, namaz kılarken sobadan sızan karbonmoksit gazından zehirlenerek ölen 82 yaşındaki Ayşe ve 85 yaşındaki Osman Çerçel çiftinin cenazeleri, imam oğulları Mustafa Çerçel'in kıldırdığı cenaze namazlarının ardından toprağa verildi.

Karabük merkeze bağlı Sipahiler Köyü’nde oturan Ayşe ve Osman Çerçel çifti, dün öğle saatlerinde damatları tarafından aynı odada seccadelerin üzerinde ölü bulundu. Yapılan incelemede Çerçel çiftinin, akşam yatsı namazını kılarken sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlendi.

Ayşe ve Osman Çerçel için Hürriyet Mahallesi, Köprübaşı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Fatih Mahallesi, Elif Camisi'nde imam olan 55 yaşındaki Mustafa Çerçel ve kardeşi Ahmet Çerçel, anne ve babalarının tabutları başında taziyeleri kabul etti. İl Müftüsü Halil Bektaş, anne ve babasına son görevini yapması için üzerindeki cüppe ve sarığı çıkarrarak Mustafa Çerçel’e verdi. Müftü Bektaş, "Osman ve Ayşe Çerçel, namazlarını eda ettikleri sırada secde halinde ruhlarını teslim etmişler. Böylesi rabbimize ibadet ederken nefsimizi teslim edebilmeyi cümlemize nasip eylesin" dedi.

İmam Mustafa Çerçel, önce babası sonra da annesinin cenaze namazını kıldırdı. Karabük Demir Çelik Fabrikaları'ndan işçi emeklisi, 3 çocuk babası Osman Çerçel ile eşi Ayşe çerçel, öğlen kılınan cenaze namazının ardından Sipahiler Köyü mezarlığında yan yana toprağa verildi.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri