Reklamı Geç
Advert

Umre Demek Ömre Ömür Katmak Demektir

DİYANET HABER- 2016-2017 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Kutsal Topraklara gidecek olan 53 vatandaşlarımız için İl Müftülüğü tarafından “Umre Bilgilendirme ve Eğitim Semineri” düzenlendi.

Umre Demek Ömre Ömür Katmak Demektir

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

2016-2017 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Kutsal Topraklara gidecek olan 53 vatandaşlarımız için İl Müftülüğü tarafından “Umre Bilgilendirme ve Eğitim Semineri” düzenlendi.

14.01.2017 Cumartesi günü İl Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen seminere, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, İl Müftü Yardımcısı Tandoğan Topçu, Dr. M. Soner Yılmaz, umreye gidecek din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Umrenin fazileti, önemi ve dini yönleri hakkında bilgiler veren İl Müftüsü Güven, “Umre Arapçada ömür kelimesinden gelir. Umre demek ömre ömür katmak demektir. Hayatımıza yeni bir hayat katmak demektir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) haccın dışında umre de yaptı ve umreyi teşvik etti.

İslam ülkeleri arasında umreye fazlaca rağbet gösteren ülkelerden birisi de Türkiye’miz.  Özellikle gençlerimizin umreye gitmeleri hem ülkemiz insanı açısından hem de ülkemizin gelecekteki dini hayatı bakımından çok çok önemlidir. İmkânımız varsa gençlerimizi ve çocuklarımızı da umreye göndermeye çalışalım. Onların umre tadını almasını sağlayalım.

Umre günahlarımızdan kurtulmak, tövbe etmek, helallik almak, kul hakkından kurtulmak, manevi hayatımıza hayat katmak, halis niyet ile kendimizi temizlemek için önemli bir fırsattır.” dedi.

Daha sonra İl Müftü Yardımcısı Tandoğan Topçu “Ana Hatlarıyla Umre Menasiki, Dr. M. Soner Yılmaz “Umre İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci” konularında umrecilere bilgi verdiler.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYIN VAAZI, Ramazan Bayramı Sunum Vaaz
AYIN VAAZI, Ramazan Bayramı Sunum Vaaz
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi