Reklamı Geç
Advert

Başörtüsü Düşmanı müdür eğitim müşaviri oldu

​ DİYANET HABER- Başörtülü Tevhide’yi kürsüden indiren o müdür Afganistan’a eğitim müşaviri oldu

Başörtüsü Düşmanı müdür eğitim müşaviri oldu
Haberin videosu için tıklayın!

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Adana Kozan’da 2007 yılında Öğretmenler Günü vesilesiyle düzenlenen yarışmada birinci olan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tevhide Kütük’ü, başörtülü olduğu gerekçesiyle ödülünü almak için çıktığı kürsüden indiren dönemin Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat adeta ödüllendirildi.

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yarışmada birinci olan ancak başörtülü olduğu için o gün ödülünü alamayan Tevhide Kütük avukatı aracılığıyla, Kozan Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Garnizon Komutanı Hüseyin Çopur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canpolat hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

ERDOĞAN TELEFONLA ARAYARAK, GÖNLÜNÜ ALMIŞTI

O dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, skandal üzerine mağdur Tevhide Kütük ve ailesini telefonla arayarak, üzüntüsünü dile getirmişti. Erdoğan “Sakın üzülmeyin, bu haksızlıklar mutlaka bitecek” demişti.

O YASAKÇI MÜDÜR AFGANİSTAN EĞİTİM MÜŞAVİRİ OLDU

Feke, Kozan ve Kadirli’de İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan M. C. geçtiğimiz yıl Afganistan’a Eğitim Müşaviri olarak atandı.

M.C. hakkında, AK Parti’den Milletvekili adayı olacağı haberleri de çıkmıştı.

Tartışmalı ve yasakçı uygulamalarla ismi özdeşleşen M. C.'ın adeta ödüllendirilmiş olması şaşkınlıkla karşılanırken, konuyla ilgili olarak MEB'den açıklama yapılması bekleniyor.

Kaynak: Yeni Akit

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Daha zeki     2017-03-21 Ismarlama yorum olmuş. Zeki kardeşim biz ona statüko (iktidar) diyoruz. O gün o güce, bugün bu güce hizmet ediyor. Çizgisini statükoya göre ayarlıyor. Yeme bizi. Her yerde bunlardan gırla var.
ZEKİ     2017-03-09 Adı geçen Müdürle çalışan biri olarak, o zaman ki yaptığını tasvip etmiyorum ama Başörtüsü Düşmanı olduğunu da yanlıştır. Baskılar neticesi böyle yaptığını tahmin ediyorum. Bu düşüncede olsa Oğluna İmam Hatip'li hatta İlahiyat mezunu gelin almazdı !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri