Reklamı Geç
Advert

Mehmet Görmez'den anlamlı kadınlar günü mesajı!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptığı konuşmasında yer verdiği Hadis-i Şerif ile kadının önemini hatırlattı.

Mehmet Görmez'den anlamlı kadınlar günü mesajı!

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, insanlığın önemli meselelerinin, sadece bir gün tahsis edilerek çözülebileceğine inanmadığını söyledi.Büyük sorunlar varsa, bunlara göstermelik olarak senede bir gün ayrılmasıyla kusurların telafi edilemeyeceğini belirten Görmez, ancak bu günleri, yanlışlıkların ortadan kalkması için küçük fırsatlar olarak değerlendirdiğini bildirdi.Görmez, "Türk-İş Emekçi Kadın Buluşması"na katılmak için Ankara'ya gelen Türk Metal Sendikası üyesi işçilerin bulunduğu yolcu otobüsünün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden kadınlara Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.İslamın kadına iyi davranmayı, iyilikte bulunmayı "iyi olmanın ölçüsü", kötü davranmayı da "kötü olmanın ve kötülüğün ölçüsü" kabul ettiğini anlatan Görmez, Hazreti Peygamberin (asm) "Kadınlara ancak kerim insanlar, Allah'ın iyi olarak kabul ettiği insanlar iyi davranırlar, kötü insanlar da kadını aşağılayan mahluklardır." dediğine işaret etti.

Görmez, şunları kaydetti: "Çocuk, genç kız, eş ya da anne, hangi yaşta olursa olsun kadının her türlü değer ve saygı görmeyi hak ettiğini insanlığa öğreten bir dinin mensupları olarak, bugün kadının insan olarak, Allah'ın yeryüzünde halifesi olarak onurunu ve haklarını koruma konusunda ciddi eksiklerimiz olduğu aşikardır. Bu hakikatleri insanlığa anlatmakla mükellef olan biz Müslümanların, biz İslam coğrafyasının da bu konuda çok ciddi hatalar ve kusurlar içinde olduğunu ifade etmek isterim. Bu eksiklikleri tekrar ifade etmek gerekirse, senede bir günü Kadınlar Günü ilan etmekle insanlık telafi edemez. Kadının iyilik eli, kötülüğü yeryüzünden kaldırmaya muktedir bir eldir. Hepimizi büyüten, hepimizi yetiştiren rahmet elidir aynı zamanda kadının eli."Görmez, tüm kadınların Kadınlar Günü'nü de kutladı.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi