Reklamı Geç
Advert

Fırat Kalkanı Harekatı bitti

DİYANET HABER- Başbakan Yıldırım'ın NTV ile Star TV ortak yayınında yaptığı açıklamayla MGK bildirisinde de yer alan Fırat Kalkanı Harekatı'nın bittiği ifadesi resmen doğrulanmış oldu.

Fırat Kalkanı Harekatı bitti

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Bugün yapılan MGK toplantısının ardından yayınlanan bildiride Fırat Kalkanı Harekatı'nın başarıyla sonuçlandırıldığı ifade edilirken NTV ile Star TV ortak canlı yayına katılan Başbakan Binali Yıldırım da harekatın sona erdiğini açıkladı.
 
MGK bildirisinde yer alan ifadenin ardından Başbakan Yıldırım'ın  Star TV'de yaptığı açıklamayla da Fırat Kalkanı Harekatı'nın bittiği resmen ilan edildi.
 
Rakka'ya operasyon yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, "Bize henüz resmi bir dönüş olmuş değil. Yani Rakka operasyonunda nasıl hareket edecekleri, YPG ile SDF ile PYD ile mi beraber olacakları, yoksa Türkiye ile beraber, ÖSO unsurlarıyla mı beraber olacaklar, bunun kararını henüz bize iletmiş değiller. Ama yaşanan gelişmeler sanki, geçmiş yönetimin gittiği yoldan gidiliyormuş gibi intibasını veriyor. Bu konu, amasız fakatsız yarın gelen ABD Dışişleri Bakanına söylenecek ve bu konudaki ABD'nin duruşunun tutumunun netleşmesi istenecek" açıklamasında bulundu.
 

ADİL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI

Yıldırım, ABD Büyükelçiliğinin Adil Öksüz açıklamasına ilişkin konuştu. Yıldırım "Öksüz'ün ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğundan aranmış olması, bunun ifadelere girmiş olması ve ifadelere girmesinden sonra 'Biz vizesini iptal etmek için aradık. 15 Temmuz'un faillerinden biriydi, onun için biz de duyarlılık gösterdik, Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı sorumlu davrandık, hemen vizesini iptal ettik'. Resmi açıklama bu. Yersen. Tabii başka şeyler de var mı yok mu bakmak lazım. İnsan 'Her iş bitti de o mu kaldı?' sorusunu sormaktan da geri duramıyor. Daha tatmin edici bir cevap bekleriz." dedi.
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN HAYIR ÇADIRINA ZİYARETİ

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Hayır' çadırını ziyaretine ilişkin bir soru üzerine "Güzel bir şey olmuş, biz de ziyaret ederiz" yanıtını verdi.
 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYIN VAAZI, Ramazan Bayramı Sunum Vaaz
AYIN VAAZI, Ramazan Bayramı Sunum Vaaz
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi