Reklamı Geç
Advert

KIRIKHAN HAFİZELERİ İLE TAÇLANDI

DİYANET HABER-Kırıkhan Beyazıd Bestami Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan 6 öğrenci için merasim düzenlendi.

KIRIKHAN HAFİZELERİ İLE TAÇLANDI

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Kırıkhan Beyazıd Bestami Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan 6 öğrenci için merasim düzenlendi.

Şehit Hurşit UZEL Proje İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen törene, İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU, Kırıkhan İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ, Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Cahit AYAZHAN ve Malmüdürü Mithat ALTUN ile çok sayıda imam hatip, Kur'an kursu öğreticisi ve davetliler katıldı.

Hafızlık icazet töreni, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Törende bir konuşma yapan Beyazıd Bestami Kur'an Kursu Müdürü Sebehat TAŞKIR, hafızlıklarını tamamlayan öğrencilere bundan sonraki süreçte de başarılar diledi. Herkesin Kur'an kurslarına destek vermesini isteyen TAŞKIR, "Kur'an kursumuza bağış yapan, hayır ve hasenatta bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle de ilçemize atandığı günden beri adeta evine hizmet yapar gibi kursumuzu kendi evi hafızlarımızı da kendi çocukları gibi gören İlçe Müftümüz Mekki SOLMAZ’a da huzurunuzda çok ama çok teşekkür ediyorum. " dedi.

Konuşmasına devamla İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ; Kur'an'ı hıfzetmek üzere çocuklarını kurslarımıza gönderen ailelere, Kur'an'ı bu yavrularımıza ezberleten hocalara ve Kur'an'ı ezberleyen öğrencilerimize ve burada bulunan başta il müftüsüne ve haziruna teşekkür ederek konuşmasına başladı. Müftü SOLMAZ konuşmasını şöyle devam etti: “Din eğitiminin ve Kur’an derslerinin yasaklandığı, ezanların susturulduğu, “Allah” demenin suç sayıldığı, iman ve Kur’an hakikatlerini anlatanların zindanlara atıldığı ve darağaçlarında sallandırıldığı devirlerden, dönemlerden bu günlere geldik. Bizi bu günlere kavuşturan Allah’a hamd olsun. Kursumuzun bu hale gelmesinde her türlü emeği sarf eden ve maddi olarak her zaman yanımızda hissettiğim Kırıkhan halkına, İl Müftümüze, Din Gönüllülerine ve Kur'an Kursu hocalarıma teşekkür ederim.” Dedi.

İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU ise, "Bugün burada hayatımızın bir müstesna anını hayata geçiriyoruz. 6 genç kızımıza hafızlık tacı giydireceğiz. Hafızlarımız canlı bir Kur'an oldular. İnşallah hafız kızlarımız hafız olarak yaşarlar hafız olarak can verirler. Hafızlar Kur'anın mirasçılarıdırlar. Kur'ana yakın olanlar Allah'a ve cennete yakın olanlardır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü, İlçe Müftüsü ve eşleri ile diğer davetliler, hafızlara belgelerini takdim ederek çeşitli hediyeler verdiler.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi