Reklamı Geç
Advert

Yasin Börü davasında karar açıklandı

DİYANET HABER- Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün katil zanlılarının yargılandığı davanın kararı açıklandı. Kararda, 24 sanık cezalandırıldı.

Yasin Börü davasında karar açıklandı

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

PKK/HDP'liler tarafından 6-7 Ekim 2014 tarihli saldırılarda katledilen Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün katil zanlılarının yargılandığı davanın karar duruşması bugün görüldü.

21'i tutuklu 41 sanığın yargılandığı davanın karar duruşmasında, müdahil avukatları ve sanık müdafi avukatlarının esas hakkındaki savunmaları alındı. Avukatların esas hakkındaki savunmalarının ardından sanıklardan son savunmaları istendi.

Sanıkların savunmalarının alınmasının ardından mahkeme heyeti kararı açıklamak duruşmaya ara verdi.

Verilen aranın ardından davanın hükmünü açıklayan mahkeme heyeti, 16 sanık hakkında 5'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, 2 itirafçı sanık hakkında 5'er kez müebbet hapis cezasına, 6 suça sürüklenen çocuk hakkında 22'şer yıl hapis cezasına, bir suça sürüklenen çocuk hakkında 5 yıl hapis cezası ile 13 sanık hakkında da beraat karar verildi. 3 firari sanığın dosyasının ise ayrılmasına kararı verildi.

Davada itirafçı sanıklar Sedat Çoban ve Mecnun Akkoyun hakkında 5'er kez müebbet hapis cezası verilirken, Abdurrahim Pamuk, Ahmet Taylan, Ali Güler, Ali Karakurt, Burhan Dicle, Cevher Türk, Cihan Yıldız, Erkan Balaban, Hasan Uyanık, Mehmet Çağlar, Remzi Özşan, Rıdvan Baş, Resul Saur, Remzi Özşan, Uğur Doğanay ve Ümit Doğanay için de 5'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hükmü verildi.

Kararda suça sürüklenen çocuk F.K.'ye örgüt üyeliğinde 5 yıl hapis cezası verilirken, suça sürüklenen sanıklar A.S, A.K, F.G, M.İ, M.D, Y.U.

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi