Reklamı Geç
Advert

Görmez, Bursa'da sabah namazında gençlerle buluştu...

DİYANET HABER- Bursa Emir Sultan Camiinde sabah namazında gençlerle buluşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Sevgili gençler kendinizi günde beş defa rabbinizle sohbet etmekten mahrum etmeyiniz. Bu ne güzelliktir. Ne büyük bir şereftir. Hayatınız boyu günde beş defa rabbinizle buluşuyorsunuz. Onun huzurunda duruyorsunuz. Kendinizi hiçbir zaman bu nimetten mahrum bırakmayın"

Görmez, Bursa'da sabah namazında gençlerle buluştu...
Haberin videosu için tıklayın!

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Bursa Emir Sultan Camiinde sabah namazında gençlerle buluşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Sevgili gençler kendinizi günde beş defa rabbinizle sohbet etmekten mahrum etmeyiniz. Bu ne güzelliktir. Ne büyük bir şereftir. Hayatınız boyu günde beş defa rabbinizle buluşuyorsunuz. Onun huzurunda duruyorsunuz. Kendinizi hiçbir zaman bu nimetten mahrum bırakmayın"
 
Sabah namazını cemaatle kılmanın önemine işaret eden Başkan Görmez, "Her kim sabah namazını Allah'ın evinde cemaatle eda ederse o Allah'ın koruması altındadır. Allah hepinizi, hepimizi koruması altına alsın. Bu nimetten mahrum olan kardeşlerimize de Allah'ın huzurunda durmayı, Allah'ın huzurunda dua ve niyazda bulunmayı, O’nun huzurunda kıyamda durmayı, ruküda durmayı, secdeye varmayı nasip eylesin. Hz. Peygamber şöyle buyuruyor, 'Eğer siz sabah namazını bu şekilde cemaatle kılmanın faziletini bilseydiniz ve gücünüz yetmeseydi sürünerek gelirdiniz' Allah bize güç kuvvet vermiş gücümüzle gelebiliyoruz. Rabbim, hayatımızın sonuna kadar namaza gelebilmeyi onun huzurunda durabilmeyi nasip etsin. Fecrin Kuran'ı yani sabah namazı, Allah'ın bütün meleklerinin şahit olduğu bir namazdır. Allah'ın bütün melekleri sizin namaz kılışınıza şehadet ederler. Allah hepimizi bu nimetten mahrum bırakmasın.
Rabbim, bizi namaz kılanlardan eyle, zürriyetimizi de namaz kılanlardan eyle, Rabbim kıyamet sabahına kadar zürriyetimizi namazsız, ibadetsiz, taatsız, niyazsız eylemesin" diye konuştu.
 
İslam ümmeti olarak yaklaşan Ramazan ayına kederlerden, belalardan arınmış olarak girmeyi niyaz eden Başkan Görmez, "Allah ülkemizi, milletimizi, İslam âlemini bir gün önce geride bıraktığımız Berat Kandili hürmetine ümmeti yeniden beraatine kavuşmayı nasip eylesin. Ramazan ayı geliyor hep birlikte bizleri sağlık sıhhat içinde Ramazan ayına kavuşmayı nasip eylesin. Ümmeti bütün kederleri bela ve musibetleri geride bırakarak Ramazan'a kavuşmayı nasip eylesin" şeklinde dua etti.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri
İhtisas Kursu Kursiyer Seçimi Sözlü Sınav Yer ve Tarihleri