Reklamı Geç
Advert

Bu Resimlere Soruşturma Açıldı

DİYANET HABER- Takkeli ve başörtülü çocukların bulunduğu eğitim kurumuna soruşturma açıldı

Bu Resimlere Soruşturma Açıldı

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

28 Şubat sürecinde mütedeyyin insanların hayatlarına yapılan müdahaleyi aratmayan bir uygulama, bugün muhafazakar bir iktidar döneminde ve devletin kendi kurumu olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı il müdürlüğü tarafından yapıldı. Çocuklara takke ve başörtüsü takılması gerekçesiyle bir eğitim kurumu hakkında soruşturma başlatıldı. Başörtülü bir bakana bağlı il müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma büyük tepki çekti.

Uşak'ta 4-6 yaş arası çocuklara eğitim veren özel kreş ve gündüz bakım evi hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmanın gerekçesi ise 28 Şubat zulümlerini aratmadı. 4- 6 yaş arasındaki çocukların takkeli, sarıklı ve türbanlı fotoğrafları ile camide imamın arkasında saf tuttukları fotoğrafları soruşturmanın gerekçesi oldu.
 
Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 4- 6 yaş arasındaki çocukların takkeli, sarıklı ve türbanlı fotoğrafları ile camide imamın arkasında saf tuttukları fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan özel kreş ve gündüz bakımevi hakkında soruşturma başlattı.
 
 

BİR KESİM RAHATSIZ OLDU

Türkiye genelinde faaliyet gösteren bir vakıfın sahibi olduğu Uşak kent merkezindeki özel kreş ve gündüz bakımevi, Facebook sayfasında, 4- 6 yaş grubundaki çocukların cami ziyaretine ilişkin fotoğrafları paylaştı. Erkek ve kız çocukların sarıklı, takkeli, türbanlı ve gelinlikli fotoğrafları ile camide imamın arkasında saf tuttukları fotoğrafları bir kesimi rahatsız etti.
 
 

SORUŞTURMA AÇILDI

Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, çocukların üzerindeki kıyafetler ve bunun sosyal medyada paylaşılmasından sorumlu tuttuğu özel kreş ve gündüz bakımevi hakkında soruşturma başlattı.
 
 

DİN DÜŞMANI KURULUŞLAR DESTEK VERDİ

Özel kreş ve gündüz bakımevinde, "henüz 'kalem tutmasını bilmeyen' çocuklara dini eğitim adı altında böyle kıyafetler giydirildiğini" söyleyen Eğitim-Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, bunu yapanların 'şeriat özlemi' içinde olduğunu savundu.
 
 

KIYAFETLER ORTAÇAĞ ZİHNİYETİYMİŞ

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Arif Güvenir de çocukların 'ortaçağ zihniyeti' ile eğitilmesinin kendilerini üzdüğünü belirerek, "Öncelikle zihniyeti değiştirerek, İslami yaşantıyı herkesin kendi vicdanında yaşaması gerektiği öğretilmelidir. Çocukların bir kısmına laik ve bilimsel eğitim, bir kısmına da mezhepsel ve dinsel eğitim verildiğinde bu çocuklar büyüdüklerine birbirine düşman olur" dedi.
kaynak. milli gazete
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betül     2017-05-18 Bunları çocuklara öğrettiği için takdir ve teşekkür edilmeli. zamanında inançsız bir nesil yetiştirmeye çalışanların hali ortada. lise çağındaki çocukların hali malum. onları o şekilde yetiştirenler de yine kendileri muzdarip... neyin karşısında durduğumuzu silkelenip tekrar düşünmek lazım
Fatma     2017-05-18 Fatmabetul sayan ne is yapiyor gorevini yapsin artik suslenip gezme devri bitsin artik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi